Mustafa Cengiz'den Ali Palabıyık açıklaması!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, A Spor'a açıklamalarda bulundu. Ali Palabıyık'ın kendisini hakim yerine koyduğunu belirten Cengiz, sadece adalet istediklerini de belirtti. Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde:

HERKES HER ŞEYİ GÖRDÜ
Dün herkes her şeyi gördü. Bizim hakkımız göz göre göre yendi. 1-2 pozisyon da değil. Kırmızı kart verildikten sonra nedense Ali Palabıyık kendini hakem değil, hakim yerine koydu. Hakemler hakim değildir. Dürüstçe maç yönetmeye çalışır. Hata yapabilir ama hataları bilinçli şekilde düzenli hale getirirse biz kötü niyet ararız. Dün maalesef Ali Palabıyık bize bunu fazlasıyla hissettirdi.

CAMİAMIZIN HAKLARINI SAVUNMAK ZORUNDAYIZ
Bunu sadece Galatasaray özelinde değil, Türk futbolu için söylüyorum: Hakemler maçlarda dengeyi sağlamaya çalışıyor. Birine kart çıkarınca, diğer takıma kart vermesi gerektiğini düşünüyor. Bir penaltı verince, ikinciyi vermiyor. TFF'nin bilgisi altında, MHK ile bir araya geldik. Burada açık, bariz, ısrarlı ve devamlı olarak hakem hataları yapılmıştır. Bu hatalar rakibe veya başka bir takıma yapılsaydı da aynı rahatsızlığı duyardık. Biz camiamızın haklarını savunmak zorundayız.

KİMSE İLE SAVAŞTA DEĞİLİZ
Biz kimse ile fiziki bir savaşta değiliz. Sayın Ali Palabıyık veya daha önce haksız yere ciddi puan hatalarına sebep olmuş hakemler dahil olmak üzere hiçbiri ile kan davamız yok. Biz sadece adaletin yerine gelmesini istiyoruz. Ali Palabıyık'la kişisel bir sorunumuz yok. Ama kendisinin sahadaki yönetimiyle sonsuza kadar sorunumuz var, meselemiz var, davamız var. Bu dava sadece Galatasaray için değil Türk futbolu için gerekli. 

MHK'DAN GEREĞİNİN YAPILMASINI BEKLİYORUZ
MHK ile görüşmemiz 1 saat sürdü. Kendi sorunlarını paylaştılar. Yeterli sayıda hakem olmadığını ve üst üste aynı hakemi vermek zorunda kaldıklarını söylediler. Bizim 400 milyon TL'ye yakın yıllık ödememiz var. İki tane rastgele çalınmış kararla, iki tane de değil kaç tane oldu sayamadık, bir camianın kaderiyle oynayamazsınız. Hiçbir camianın kaderiyle oynayamazsınız. MHK'dan gereğinin yapılmasını bekliyoruz, umuyoruz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.