Mustafa Cengiz'in seçim planı belli oldu!

Galatasaray'da seçim rüzgarından sonra gözler şimdi de başkan Mustafa Cengiz'in ne yapacağına çevrildi. Geçtiğimiz günlerde idari ibrasızlık kararına tedbir koyduran ve seçimi erteleyen Cengiz, sonbaharda yapılması planlanan seçim için kozlarını oluşturmaya başladı. Şimdiden planlarını yapan yönetim yapılacak seçimde tekrar aday olacak.

Türkiye gazetesinin haberine göre; Galatasaray'da artık rota Fenerbahçe derbisine dönse de yönetimle alakalı konular da gündemden düşmüyor. Olağan genel kuruldaki ibrasızlıkla başlayan süreçte geçen hafta hem denetim kurulu hem de yöneticilerin ibrasızlığa tedbir istemi mahkemeler tarafından onaylanmıştı. Rahat bir nefes alan başkan ve kurmayları tedbir kararının akabinde dava yoluna gidecek. Genel kurulun kararını yok saymak istemeyen yönetimde "Seçime gidilmeli" sesleri yükselmişti ancak "Şimdi mi, eylül ayı mı?" tartışması yaşanıyordu. Fenerbahçe derbisi öncesi toplanan yönetim, son karar olarak sonbahar dedi. Galatasaray yönetimi en geç Ekim ayında sandığa gidecek.

NOTUNU ARTTIRACAK
Peki yönetimin şimdi değil de bu işi sonbahara bırakmasının ardında neler var? Şu an ligin resmi kesin olarak çizilmiş değil. Galatasaray şampiyonluk mücadelesinde ama daha bitime 7 hafta bulunuyor. Bu süreçte yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluktan yönetim etkilenmek istemiyor. Mevcut yönetim geçirdiği üç transfer dönemini finansal olarak olumlu geçirse de, özellikle geçen yaz ve bu kış bir hayli eleştiri almıştı. Gomis'in satılması, yerine santrfor alınmaması, ocak ayında ise golcülerin son dakikaya bırakılması yönetimin notunu düşürmüştü. Bu sebeple sarı-kırmızılı yönetim bu defa transfer döneminde yüksek not alıp, arkasındaki rüzgârı büyütüp, seçime daha güçlü şekilde gitmeyi hedefliyor.

BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR
Şampiyonluk yolunda Başakşehir ile çekişen ve aradaki farkı eritmeye çalışan Galatasaray sezonun ikinci yarısında yüksek bir performans gösterdi. Süper Lig'in ikinci bölümünde 10 maçta 8 galibiyet ve 2 beraberlik geldi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.