Sude Yılmaz'a uluslararası davet..

Galatasaray kadın basketbol takımı kadrosunda yer alan ve bu sene Galatasaray Gelişim takımında forma giyen Avrupa'nın en yetenekli oyuncuları arasında gösterilen 17 yaşındaki Sude Yılmaz, kendi jenerasyonun en önemli isimleriyle birlikte uluslararası iki antrenman kampına davet edildi. Genç oyuncumuz, kulüp ve milli takımdaki başantrenörü Nevriye Yılmaz ile birlikte Amerika'daki WNBA kampında boy gösterdikten sonra, FIBA tarafından da Letonya'da düzenlenecek kampta yer alacak.

İlk olarak 2 Nisan-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletine bağlı Tampa şehrinde NBA Akademisi Next Generation Kampı’nda idmanlara çıkacak genç yıldız adayı, NCAA Final Four’unu da takip etme şansı yakalayacak. Galatasaray Gelişim Takımı'nın başantrenörü Nevriye Yılmaz da genç oyuncu ile birlikte aynı kampta antrenmanları ve NCAA Final Four turnuvasını takip edecek.

Galatasaray altyapısından yetişen ve yakın dönemde alt yaş turnuvalarında gösterdiği başarılarla uluslararası alanda dikkatleri üzerine toplayan Sude Yılmaz’a bir davet de NBA ve FIBA işbirliğiyle düzenlenen Basketball Without Borders kampından geldi. 9-12 Haziran 2019 tarihleri arasında Letonya’nın başkenti Riga’da düzenlenecek kampta Sude, Avrupa’nın en yetenekli oyuncularıyla birlikte boy gösterecek.

NBA organizasyonu tarafından “Sıradışı basketbol yetenekleri ve liderlik yetileri baz alınarak kampımıza davet edilmiştir.” şeklinde tanıtılan Sude Yılmaz, FIBA ve NBA’in en tecrübeli koçlarıyla birlikte çalışma şansı da bulacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.