VAR, aynı anda tüm maçları kaldıracak mı?

Süper Lig'de son beş haftaya girilmişken, hem küme düşme hattında hem de şampiyonluk yolunda puan makası daralmışken bazı maçların aynı anda oynanması halinde VAR'ın sağlıklı çalışıp çalışmayacağı merak konusu oldu.

Fotomaç'ın haberine göre

VAR, AYNI ANDA 9 MAÇI KALDIRABİLİR Mİ?
Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk ve küme düşme hattında heyecan devam ediyor. Son 4 haftaya girilirken maçların da aynı saatte başlama konusu gündeme geldi. TFF'nin maçları aynı saatte başlatması halinde en çok merak edilen konu VAR sisteminin bu duruma hazır olup olmadığıydı.

RİVA'DA 5 VAR ODASI HAZIR
Fotomaç'ın haberine göre; Sezon başında uygulamaya konulan VAR sistemi için TFF'nin Riva'daki merkezinde 5 ayrı oda yapıldı. Şu anda sistemin altyapısı aynı anda 5 karşılaşmada VAR sisteminin çalışmasına olanak sağlıyor. Fakat TFF yetkililerinin son haftalarda maçların aynı saatte başlatılması ihtimaline karşılık merkezdeki oda sayısını 9'a çıkarmak için hazırlıklara başladığı ifade edildi. Gelecek haftaya kadar ilave 4 oda ile birlikte toplamda aynı anda oynanacak 9 maçta da VAR sisteminin kullanılması hedefleniyor.

HAKEM SAYISI AYNI ANDA 9 MAÇA HAZIR MI?
Süper Lig'de aynı anda 9 maçın oynatılma ihtimaline karşı en çok merak edilen konulardan biri de hakem sayısının yeterli olup olmayacağı...

VAR sisteminin de devreye girmesiyle birlikte ligde oynanacak bir karşılaşmada VAR hakemleri dahil toplamda 6 hakem görev yapıyor. Süper Lig'de bu sezon yardımcılar hariç 24 Süper Lig Hakemi görev yapıyor. Bu hakemler aynı zamanda VAR'da da görev alıyorlar. 9 maçın aynı anda başlatılması durumunda hakem sayısında da sıkıntı yaşanabileceği ifade ediliyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.