Badou Ndiaye: Büyük bir başarı hikayesi yazdık!

Türkiye Kupası ve Süper Lig'de şampiyon olarak sezonu çifte kupayla kapatan Galatasaray'da sezon başında Stoke City'den kiralanan Badou Ndiaye basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Duble yaparak büyük bir başarı elde ettiklerini belirten Senegalli oyuncu, gelecek sezon için durumunun belli olmadığını da belirtti. Badou Ndiaye'nin açıklamalarının tamamı şu şekilde..

ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI HİKAYESİ
Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda şampiyon olduk. Çok büyük bir başarı hikayesi yazdık. Bütün sezon boyunca çok çalıştık. Kendimizi çok fazla verdik. Bütün çalışmaların karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Önceki senelere göre daha tecrübeliyim. Yaşımın da getirdiği bir deneyim var. Geçmiş yıllara nazaran kendimi mental olarak hiçbir zaman bırakmadım. Açıkçası bırakmamayı, koyvermemeyi seviyorum. Bunların sayesinde buraya geldim ve kupaları aldık. Buraya gelmemdeki başlıca hedefim de takıma yardım etmek ve kupa kaldırmaktı. Sezon sonuna baktığımızda iki kupa birden aldık. Hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası’nı kazandık. Bunun için de ’Elhamdülillah’ diyorum.

SAHA DIŞINDA YAŞANANLAR VE ALINAN CEZALAR
Futbolcu olarak maça çıkıp odaklanmamız gerekiyor. Bu kolay elde edilen bir şampiyonluk olmadı. Şampiyonluk yarışı içinde Medipol Başakşehir ve Beşiktaş da vardı. Ancak açıkçası sahanın gerçekleri bizim şampiyon olmamızı sağladı. Onların da çok iyi takımları, kaliteli futbolcuları vardı. Onlar da kazanmak istedi ama biz şampiyon olduk. 

Bir sezon süresinde böyle zorluklarla (cezalar, sakatlıklar yada diğer faktörler) karşılaşabiliyorsunuz. Bunlar normal. Önemli olan da daha zor şeyleri başarmak ve bunları geride bırakmak. Açıkçası yağışın geçeceğini biliyorduk. Biz de ona göre kendimizi motive ettik ve mutlu sona ulaştık. Galatasaray’sanız her zaman için bu tür şeylere hazırlıklı olmalısınız. Fatih hoca mesleğini çok iyi bilen biri. Oyuncularını çok iyi motive ediyor. Bizleri iyi bir şekilde motive etti. Bize gidilmesi gereken yolu gösterdi. Biz de o yolda ilerledik. 

İKİNCİ LİG'DE OYNAMAK İSTEMİYORUM
Fatih hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Ondan gelen iltifatları saygıyla karşılıyorum. Hepimiz onun ne kadar büyük bir teknik direktör olduğunu biliyoruz. Gelecekte ne olacağını kestiremeyiz. Geçmişi yaşadığımız için bilebiliriz. Şu anı da yaşıyoruz. Kiralık olarak geldim. Stoke City haklarımı elinde bulunduruyor. Gelecekle ilgili şu an için bir şey söyleyemem. Ancak ikinci ligde oynamak istemeyeceğim kesin. 

SEZONUN KIRILMA ANI BAŞAKŞEHİR MAÇI
Kırılma anı olarak Başakşehir maçını söyleyebiliriz. O maçın sonunda şampiyon olduk. Burada tek bir futbolcuya mükemmel diyemeyiz. Bu bir takım oyunu. Herkes kendi alanında gerekeni yaptı. Buradan tüm Galatasaray ailesine teşekkür etmek istiyorum. Florya’daki tüm personele de teşekkür ediyorum. Bize her gün yemek hazırlayan aşçılarımızdan güvenlik görevlilerine kadar onların da çok büyük katkıları var. Onların katkıları olmadan bu şampiyonluğu alamazdık. 

TARAFTARLARIMIZ DÜNYANIN EN İYİSİ
Futbolda görülebilecek her şeyi gördüm. FIFA Dünya Kupası’nda oynadım. İngiltere’de oynadım. Taraftarlarımıza söyleyebileceğim tek bir şey var; onlar eşsizler, dünya çapında bulunmayan bir taraftar kitlesi. Onlara da teşekkür ediyorum.

Badou Ndiaye, röportajı Türkçe olarak, "Selamünaleyküm Galatasaray ailesi. Çok teşekkürler. Sizi seviyorum." diyerek tamamladı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.