Fatih Terim İtalya basınına konuştu.

fatih terim italya basını
İtalya'da oynanacak Fiorentina - Milan karşılaşması öncesinde teknik direktör Fatih Terim İtalya basınının sorularını yanıtladı.Röportajında Galatasaray'ın şampiyonluk şansından da söz eden teknik adam İtalya'dan transfer yapabiliriz mesajını verdi.

MILAN DAHA MOTİVE ÇIKACAK

- Maç nasıl geçecek?
"Hem Fiorentina hem de Milan'da çok güzel anılar biriktirdim. Fiorentina ve Milan maçları harika geçer. İkisinin de kazanmaya ihtiyacı var. Çok ilginç bir karşılaşma olacak. Milan'ın Şampiyonlar Ligi'ne girme şansı hala var ve bu yüzden daha motive olabilir. Belki de Fiorentina için çok da önemli değil."

FIORENTINA'DA MÜKEMMEL İSİMLER VAR

- Fiorentina hakkında ne söylersiniz?
"Fiorentina gelecek için yatırım yapıyor. Mükemmel oyuncuları var, daha da iyi olacaklar. Genç oyunculara yatırım yaptığında şampiyonluk kaçırmanız gerekebilir. Fiorentina, Serie A'nın en genç takımı, Avrupa'da da bu konuda en önlerde geliyor. Genç ekip kurmanın zorlukları var."

GATTUSO'YU SEVİYORUM

- Milan hakkında ne söylersiniz?
"Milan'a gelirsek, Gattuso'yu çok seviyorum. Her şeyden önce harika bir adam ve müthiş bir karaktere sahip. Oyuncu olarak da müthiş biriydi. Hem Milan hem Milli takımda çok şeyler kazandı. Zaten iyi bir teknik adam. Biraz zamana ve deneyime ihtiayacı var. Ona güvenilmesi gerekiyor. Her geçen gün üstüne koyuyor. Milan şu an iyi bir yolda ilerliyor. Serie A sıralamasına baktım. Bence Gattuso ve öğrencileri kalan 3 maçı kazanarak Şampiyonlar Ligi'ne katılabilir"

- Leonardo ve Maldini döndü?
"Onlar Milan'ın büyük oyuncuları ve bayrak adamları. Bence yönetim anlamında da güzel işler yapacaklar çünkü kulübün büyüklüğünü ve hırslarının neler olduğunu çok iyi biliyorlar

- Piatek ve Chiesa?
"Piatek çok iyi golcü ve gol kralı da olabilir. Harika bir golcü olduğunu sayılar da söylüyor. Bir tarafta Piatek, diğer taraftar Chiesa var. Babası ile çalıştık, Federico da bazı hareketleriyle babasını hatırlatıyor ama aynı zamanda gücü ve kararlığı çok yüksek"

ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ

- Galatasaray'da neler oluyor?
"Şampiyon olmak istiyoruz, şu anda lideriz ve orada kalmak istiyoruz"

İTALYA'DAN TRANSFER YAPABİLİRİZ

- Transfer için İtalya'ya bakıyor musunuz?
"İtalya'ya bakıyoruz. Evet, neden olmasın? İtalya'da hariak fırsatlar var, düşünüyoruz. Belki yaz aylarında bile düşünürüz."

- İtalya'ya geri dönmek ister misiniz?
"İtalya benim ikinci evim"

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.