Mustafa Cengiz: Galatasaray'ın hedefi en tepedir!

Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda şampiyonluk sevinci yaşayarak sezonu dubleyle kapatan Galatasaray'da kutlamalar sürüyor. Ana sponsor NEF tarafından verilen iftar yemeğine katılan başkan Mustafa Cengiz ve başkan yardımcıları Abdurrahim Albayrak ile Yusuf Günay; iftar yemeğinin ardından NEF Yönetim Kurulu başkanı Erdem Timur ile birlikte kamera karşısına geçti. İftar sonrası kesilen şampiyonluk pastası sırasında Mustafa Cengiz ve Erdem Timur basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

MUSTAFA CENGİZ: GALATASARAY'IN HEDEFİ EN TEPEDİR
NEF ile 3 yıldır beraberiz. Üç yılın ikisinde ne mutlu bize ki kupalarla bezendi sponsorluğu. Erden Timur’a verdiği destek için çok teşekkür ediyoruz. Türk sporunda özellikle spor ekonomisinin canlanmasında sponsorluğun değeri çok büyük. Bu bağlamda da öncülük ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah desteğinin katlayarak gideceğine de inanıyoruz. Rakiplerimize saygı içinde ve her zaman Galatasaray’ın hedefi en tepedir, en büyüklerdir, şampiyonluklardır. 23, 24, 25 için de mücadelemiz hem bizim yönetimimiz hem de gelecek yönetimler için inşallah sonsuza kadar sürecektir.

Hiçbir spekülasyon yok. Diagne teknik heyetten çok önceden aldı iznini. Bazı özel işleri vardı. Memleketine gitmek durumundaydı ve hocamızla görüştükten sonrada, hocamız kendisine izin verdi. Herhangi bir şey yok. Sinan da aynı şekilde, onun da ailesi yurt dışında. Onlar teknik heyetten Sivas maçı öncesinde izin alıp, gittiler. 

Şu anda biz gelişmeleri bekliyoruz. Galatasaray’ın reenkarnasyon gibi, küllerinden doğan Zümrüdü Anka kuşu gibi tekrar maddi ve sportif anlamda tacını geri alması için uğraş veren biz hizmetçileriz. Hizmet ediyoruz biz Galatasaray camiasına. Bu bağlamda kendi kişisel durumlarımızı çok samimi söylüyorum ikinci plana atıyoruz. Çok ağrımıza giden olaylar oldu. Ben burada ifade etmek istemiyorum tüm Türk toplumu biliyor. Yanlış, doğru, haklı, haksızdan öte. Bizim ilk düşüncemiz Galatasaray’a hizmet. Bu sivil toplum örgütüne, bu sosyal ruha hizmet sadece ona bakıyoruz. Galatasaray’ın yararına ve hayrına olduğuna inandığımız her aksiyonu alırız.

Mustafa Cengiz yaptığı açıklamalar sırasında basın mensuplarından gelen bir soru üzerine "Sinan sanırım başka bir kulüple sözleşme imzalayacak." ifadelerini kullandı.

ERDEM TİMUR: BİZ ÇOK GURURLU VE MUTLUYUZ
Bizim için zaten hep ilk günden beri gurur vericiydi. Hem kurumsal olarak gurur verici, şahsen ve bizler açısından da bambaşka bir duygu. O gün de sormuşlardı Galatasaraylı olduğumuzu söylemiştik. Herkesin çocukluk hayali. Başkanımızın dediği gibi şampiyonluklarla bezenmesi de ayrı bir şey. Son dönemler konjonktür açısından da kolay dönemler değil. Galatasaray için de tüm kulüplerimiz için de. Bu zorlukta bu başarılar elde ediliyor aslında. Son şampiyonluğun ikiyle çarpılması lazım. Biz çok gururlu ve mutluyuz. Şampiyonluk olsa da olmasa da mutluyuz ama olunca tabii daha çok mutluyuz. Başkanım, Abdurrahim Bey ve Yusuf Başkanımla biz her zaman sezon içerisinde de bir ihtiyaç olduğunda sponsorluk anlaşması dışında elimizden geldiğince destek olmaya çabalıyoruz. Eğer öyle bir katkımız olabilirse imkanlar dahilinde bir şey olur. Katkı olursa ne mutlu, seve seve. İsimleri Başkanlar biliyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.