Mustafa Cengiz'den sponsorluk açıklaması..

Galatasaray ve HDI Sigorta, kadın ve erkek voleybol takımlarının isim sponsorluğu için anlaşma imzaladı. Gerçekleştirilen imza törenine Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, voleybol şubesi yöneticisi Okan Böke ve HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu katıldı. 

İmza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan başkan Mustafa Cengiz, 1650 amatör sporcularının karakterlerini ve kapasitelerini desteklemek durumunda olduklarını ifade ederek, "Bu durumda olmak bize maddi külfetler getiriyor. Bu külfetleri tek başımıza aşmamız mümkün değil. Futboldan oluşturduğumuz kaynakları spor kulübüne aktarmak zorunda kalıyoruz. Devletimiz bu konuda sağ olsun amatör kulüplere vergi iadesini yaptı. Bu ödenen vergilerin illa da peşin nakden olmasını kaldırmalı. Siz vergiyi peşin ve nakit öderseniz sadece destekliyor." şeklinde konuştu.

Anlaşmanın detaylarının sorulması üzerine başkan Mustafa Cengiz, “2017-2018 sezonu sponsorluk gelirlerimiz 141 Milyon TL. 2018 yıl sonu kapanışımız ise 163 Milyon TL. Biz bunu da yetersiz görüyoruz. 2019 yılı içerisindeki net rakamlar yıl başında çıkacak. Arada mayıs sonu itibarıyla inşallah bir daha bilgi vereceğiz. Galatasaray olarak sponsorlukta bir gelir artışı görülmesine rağmen biz bunu yeterli görmüyoruz. HDI Sigorta da sağ olsun yapabileceğinin azamisini yaptı. Mahremiyet ilkeleri gereği detayları tam açıklayamıyoruz ama tatminkâr seviyede diyebilirim. Bizi ve HDI Sigorta’yı tatmin etmese zaten imzalamayız, herkes memnun. Biz Galatasaray için varız, Galatasaray’ın hayrına ne ise orada varız. İnşallah hayırlı ve doğru yapmış oluruz.” ifadelerini kullandı.

Başkanımızdan sonra söz alan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu yeni anlaşmanın, önceki anlaşmanın iki katına çıktığını dile getirdi.

FORMA SPONSORLUĞU İÇİN GÖRÜŞÜYORUZ
Bu konuda çalışıyoruz. Genel olarak, ekonomik bir daralma var. Bu daralmada da halkımızın tek çıkış noktası spor ve tuttuğu takımının başarıları. Göğüs sponsorluğu var, önümüzdeki yıl stadın isim hakkı var. Bunlar ana sponsorluklar. Valla ağaların eli tutulmaz diye bir Anadolu sözü var. Biz tabii ki HDI Sigorta’dan o yönde bir atılım bekleriz. İnşallah ona da girerler. Adaylar var, göğüs sponsorluğu için görüşmelerimiz sürüyor. Teklifler var, değerlendiriyoruz. Galatasaray için en iyisine ulaşacağımıza inanıyoruz.

TELEKOM'UN OPSİYON HAKKI VAR
Stat isim sponsorluğu hakkında da göreve geldiğimiz günden beri bazı çalışmalarımız oldu. Fakat biliyorsunuz eğik zemine girmeden işler hızlanmıyor. Şu an düz zemindeyiz, düz zeminde temas kurduğumuz uluslararası kurumlar ve şirketler var. Bu konuda şimdilik bir şey diyemem ama en iyisini yapmaya çalışıyoruz, teklifler var. Türk Telekom’un opsiyon ve uzatma hakkı var. Onlar kullanacak mı bilmiyoruz. Önümüzde bir buçuk yıl var, altı ay sonra bu sürecin iyice hızlanacağını düşünüyoruz.

BU ÜLKENİN ANA RENKLERİ VAR
Bir realiteyi bu ülkede kabul etmemiz gerekir. Bu realite ne? Türkiye’nin üç ana rengi var. Dört de oldu, Trabzonspor’u da katmak gerek. Bursa da katıldı, futbol şehirleri var. Eskişehirspor var, Adana var, Sakarya var, bir sürü futbol şehri var. Bunlar tam temsil ediliyor mu? Hayır. Hep futboldan bakıyoruz. Gençlerimizin boş zamanlarda fiziksel ve beyinsel gelişimleri için spora yönelmeleri gerek. Uyuşturucu belasından da kurtulmak için bu gerekli. Devlet elinden geleni yapıyor ama yerel yönetimle ve müessese takımları gereğini yapmıyor. İstanbul için konuşuyorum, İstanbul’un sahibi yok. Galatasaray Spor Kulübü’nün milletvekili var mı arkadaşlar? Yok. Sahip çıkanı var mı? Yok. Ama gidiyorsunuz bir şehre, oynadığınız kulüp belediyenin. Stat belediyenin, salon belediyenin. Bizim Spor Salonu projemiz var, bir buçuk yıldır gerekli sponsoru bulamıyoruz. Çünkü herkes kendine oynuyor. Banka dev bir banka, ben kendilerine dediğim için bunu size de rahatlıkla söylüyorum. Bunu bırak, gel Galatasaray’a isim sponsoru ol. Bunu yapın, olimpik sporların gelişmesi sadece Okan Bey’in bulmasıyla ya da HDİ Sigorta’nın desteğiyle global hale gelemezsiniz. Lokal halde, İstanbul Liglerinde ve Türkiye Liglerinde bir şeyler yaparsınız. Kendiniz çalarsınız, kendiniz oynarsınız. Uluslararası açılamazsınız. Bugün bizim İtalya’yı, Rusya’yı geçerek Dünya markası olmamız için voleybolda mutlaka bu desteğe ihtiyacımız var. Maddi açıdan Galatasaray adına konuşursam geçmişten gelen bir sürü mali yük var. Biz sıfırdan almadık, sıfırdan alsak çok kolaydı. Eleştirmek için söylemiyorum ama bir yük ile geldik. Bunu aşmanın yolu ne? Merkezi otorite desteği yapmış zaten, yerel otoriteler yani belediyelerin ve müessese takımlarına destek olması lazım. Müessese takımlarından kimler var? Bu üç takımı çektik, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’ı seneye diyelim Basketbol Liginden çektik. Voleybol Liginde de yok, kim açar bakar? Kim ilgilenir? Siz medyasınız, yazar mısınız? Alıcısı olmayan bir şeyi sergileyemezsiniz. Alıcısı olmalı, bunu nasıl göremiyorlar ben buna şaşırıyorum.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.