Fatih Terim orta saha istiyor.

Bir süredir Galatasaray'ın listesinde bulunan Ever Banega için girişimler devam ediyor. Fatih Terim yönetime bildirdiği raporda Banega alınsa da bir orta saha oyuncusuna daha ihtiyacı olduğunu bildirdi. Fernando'nun takımdan ayrılma ihtimali göz önünde bulunduran Galatasaray, kadro derinliğini genişletmek amacıyla planlarını yapıyor.

Türkiye gazetesinin haberine göre; Galatasaray'da yeni sezon öncesi kadro yapılanması çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Teknik direktör Fatih Terim liderliğinde, Hasan Şaş, Levent Şahin, Ümit Davala, idari menajer Şükrü Hanedar, scout şefi Emre Utkucan transfer konusunda yoğun mesai harcıyor.

Savunma merkezine Nijerya'dan Valentine Ozornwafor takviyesi yapılırken, bu bölge şu an için öncelikler arasında değil. Sarı-kırmızılılarda öncelik herkesin malumu olduğu gibi santrafor ve yanı sıra merkez orta saha.

Santraforda Tetteh, Welbeck gibi isimlerin maliyeti el yakarken, sarı-kırmızılılar bütçeyi sarsmayacak daha uygun isimler üzerine yoğunlaştı. Bu isimlerin başını da Vedat Muriç ile Stefano Okaka çekiyor. Merkez orta sahada Fatih Terim'in en çok istediği ise isim Ever Banega.

MECBURİ İSTEK

Arjantinli orta saha için transfer görüşmeleri son aşamaya gelirken, Sevilla kulübü de Fernando'yu istiyor. Bu transfer kısa süre içerisinde netleşecek. Teknik direktör Fatih Terim, Banega'nın yanı sıra merkez orta sahaya bir transfer daha istiyor. Badou Ndiaye'nin sözleşmesinin sona ermiş olması, Fernando'ya yol gözükmesi tecrübeli teknik adamı bu bölge için transfer istemesine yol açtı. "8 numara istiyorum" diyen Terim, scout ekibine direktif vererek oyuncu bulmalarını istedi. Gündemdeki oyunculardan Rumen 10 numara Iannis Hagi'nin merkez orta sahaya uygunluğu konusunda da rapor bekleyen başarılı teknik adam, elindeki oyuncuların çoğunun çift yönlü olmasını istiyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.