Seri için Henry Onyekuru'yu örnek gösterdiler!

Galatasaray yönetimi kadrosuna katmaya hazırlandığı 27 yaşındaki Fildişili orta saha oyuncusu Jean-Michael Seri için görüşmelerini sürdürüyor. Fulham yönetimiyle kiralamak için görüşmelerini sürdüren Galatasaraylı yetkililer geçmişte kadrosuna kattığı Jason Denayer ve Henry Onyekuru'yu örnek gösterdi. 

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Jean Michael Seri'yi kiralamak için büyük mesai harcayan yönetim, yüksek bonservis ödediği bu oyuncu için iyi bir seçenek arayan Fulham'a, futbolcunun teknik direktör Terim yönetiminde büyük gelişim göstereceği belirtildi. Fildişi Sahilli Jean Michael Seri ile anlaşmaya varan ve bu oyuncuyu kiralamak için 1.5 milyon Euro'luk resmi teklif yapan Galatasaraylı yetkililer, Fulham yetkililerine önemli de bir veri sundu. Fulham'ın küme düşmesi nedeniyle bu ekipten ayrılmak isteyen Seri'nin ayrılığına sıcak bakan ancak 30 milyon Euro bonservis ödedikleri yıldız oyuncuyu ucuza bırakmak istemeyen İngilizlere transfer görüşmelerinde Jason Denayer, Henry Onyekuru ve Badou Ndiaye örnekleri sunuldu.

Galatasaray'a 2 kez kiralanan Denayer'in düzenli forma şansı alarak kendisini geliştirmesi ve Lyon'a transfer olması, Onyekuru'nun geçtiğimiz yıl 14 gollük katkısı ile yıldızını parlatması, Ndiaye'nin ise 1.5 sezon önce 16 milyon Euro'ya Stoke City'ye gitmesine dikkat çekildi. Seri'yi özellikle teknik direktör Fatih Terim'in takıma alınmasını istediği iletilirken takımın Şampiyonlar Ligi'nde yer alacağına da vurgu yapıldı. Terim'in daha önce Henry Onyekuru, Jason Denayer ve Badou Ndiaye örneğinde olduğu gibi Seri'ye de iyi bir sezon yaşatacağı belirtildi.

ALTERNATİFİ JOSEF DE SOUZA
İdari Menajer Şükrü Hanedar, Fulham Kulübü ile görüşmelerini sürdürürken İngilizler 'evet' derse Seri de, Galatasaray'ın ay sonuna kadar sürecek olan kamp çalışmalarına katılacak. Sarı kırmızılılar, prensipte el sıkıştığı ve anlaştığı Seri de sorun yaşar ise bu kez tüm ağırlık Josef De Souza'ya verilecek. Yönetim, Seri'nin alternatifi olarak gördüğü eski Fenerbahçeli orta saha oyuncusunun Suudi Arabistan ekibi El Ehli'den kiralanması adına mesai harcayacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.