Efe Güven: Armaya yakışan mücadeleyi vermek istiyoruz.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı yeni sezon hazırlıklarına bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde başladı. Sarayın Sultanları'nda başantrenör Efe Güven, GS TV'ye açıklamalarda bulundu. Geçen sezon beklentilerin üzerinde bir iş yaptıklarını belirten Güven, bu senenin de güzel geçeceğini ifade etti. 

Efe Güven'in açıklamaları şu şekilde...
Mayıs’ın ilk haftasında bitirmiştik sezonu. Geçtiğimiz sene beklentilerin üzerinde iş yapmıştık. Bu doğrultuda önümüzdeki sezon için de insanların bizden beklentileri artacaktır. Taraftarlarımızın beklentisi daha yüksek olacaktır. Bu beklentiyi karşılayacak mücadeleyi sahaya koyacağız. Geçen sene de taraftarın izlemekten keyif alacağı, mücadele etmekten kaçmayan, sonuna kadar elinden geleni yapan bir takım olacağımızı söylemiştim. Bu sene de aynısını yapacağız. 

ARMAYA YAKIŞAN MÜCADELEYİ VERMEK İSTİYORUZ
Kadromuzun çekirdeğini koruduk, Türk kadromuz olduğu gibi kaldı. Geçen sezondan Victoria’yı kadromuzda tuttuk. Onun dışında iki tane yerli, iki tane de yabancı takviyemiz oldu. Şu anda düşüncemiz sezona üç yabancıyla başlamak. Türk oyuncularımıza daha fazla sorumluluk verip onlardan daha fazla katkı almayı planlıyoruz. Bu seneki kimyamız geçen seneye yakın sayılır ama geçen seneye göre skor gücü biraz daha yüksek bir ekip olacağız. Bizim tabii ki önceliğimiz yine mücadele ve savunmayı ön planda tutmak. Formaya, armaya yakışan mücadeleyi vermek istiyoruz. Keyifli bir sezon olacağını düşünüyorum. 

RAKİPLERİMİZ ÖNEMLİ TRANSFERLER YAPTI 
Her geçen sezon farklılaşan bir lig var. Bu sene de rakiplerimiz önemli transferler yaptılar, önemli kadrolar kurdular. Daha kadrolarını tamamlamayan takımlar da var. Bizim bu sezonki hedeflerimiz doğal olarak geçtiğimiz sezondan yüksek olacak. Sakatlıktan dönen oyuncularımız var. Meltem bu sene sakatlıktan dönüyor, Fenerbahçe serisinde Eda’yı kaybetmiştik. İnşallah Eda sezon ortasında tekrar bize katılacak. Kaptanımız var, Tilbe ve Funda bize katılacak. Bria ile Claudia Cuic kadromuza katılacak. Önümüzde bir Bolu kampı var. O kampa tam takım gideceğiz diye düşünüyorum. WNBA sezonu devam ettiği için Bria’nın aramıza geç katılma ihtimali var. 


SEZONA İYİ BİR GİRİŞ YAPMAK İSTİYORUZ
Bolu’dan sonra Ankara’da BOTAŞ Cup’a katılacağız. Daha sonra İtalya’da bir hazırlık turnuvasına katılacağız ve devamında çalışmalarımıza İstanbul’da devam edeceğiz. Bunlar dışında bir hazırlık turnuvası daha olursa o turnuvaya da katılmayı planlıyoruz. İlk resmi maçımıza kadar yaklaşık 8 haftalık bir zamanımız var. Sezona iyi bir giriş yapmak istiyoruz. Geçen seneye iyi bir başlangıç yapamamıştık, sezona biraz sallantılı girmiştik. Sonrasında istediğimiz ritmi yakalamıştık, 10-11 maçlık bir serimiz vardı. Bu sene de inşallah geçen senenin üstüne koyarak devam etmek istiyoruz.

BU SENE GÜZEL GEÇECEK
Transferi bu sene biraz daha erken bitirmeye çalıştık. Kadın Basketbolunda transfer Mart, Nisan gibi başlıyor. Avrupa takımları o dönemde transferlere başlıyor. O dönemde transfer çalışmalarına başladığınız zaman takım kurarken daha rahat ediyorsunuz. Nisan ayı geçtikten sonra iş biraz daha zorlaşıyor. Biz yine kadromuzu Türkiye standartlarına göre erken kurduk. Bu konuda Başkanımız Mustafa Cengiz’in desteği çok fazla oldu. Basketbol Şube sorumlularımız Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı sağ olsunlar çok yardımcı oldular. Bu sene inşallah güzel geçecek.

Genel Menajerimiz Ömer Yalçınkaya, transfer döneminde stratejimizi belirlerken bize çok yardımcı oldu. Bizim işimiz takımı oynatmak. Skorer oyuncular da savunma yapacak, bizim önceliğimiz savunma yapmak olacak. Skor gücümüz yüksek ama bizim birinci önceliğimiz gelen yeni oyuncularımıza takım savunmasının ön planda olduğunu benimsetmek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.