Fatih Terim: Amatör demiştim, alındılar herhalde profesyonel hamleler var...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayserispor maçının ardından açıklamalarda bulundu. İmparator geçen sene bahsettiği amatör kötülüklerin profesyonel hamleler olmaya başladığını ve Galatasaray'ın yalnızlaştırılmaya çalışıldığını söyledi. Tecrübeli teknik adam transferde sürpriz yapabileceklerini ancak kimseyi alamama gibi bir durumla da karşılaşabileceklerini belirtti.

"GALATASARAY BÖYLE GOLLER YEMEMELİ"
“Beklediğimizi bulmayınca veya alamayınca mecburi değişiklikleri yapacağız. O anki oyunu okumamız ve taktik anlayışımız bu. Yaptığımız değişiklik doğru da oldu bence, ileride biraz hareketsizdik. Biraz daha hareketlilik gerekiyordu. Hem de Babel’i yormamış olduk, daha zinde kalmış oldu. Kayserispor’u da tebrik ediyorum, gayet iyi mücadele ettiler. Çok renkli, elektrikli, giden gelen bir maç oldu. Üç puan için çok sevinçliyim ama Galatasaray takımı böyle goller yememeli. 

"AMATÖR DEMİŞTİM ALINMIŞLAR HERHALDE  PROFESYONEL HAMLELER VAR"
"Daha iyi olacağımız kesin de ama bir atmosfer yaratıldı. Galatasaray yalnızlaştırılmaya çalışılıyor gibi bir ortam vardı. Hatırlarsanız geçen sene örgütlü, organize işler var ama amatör demiştim. Sanırım amatör lafıma alınmışlar biraz, baya profesyonelce hamleler var. Bunu bugünkü maç ile ilgili söylemiyorum, dışarısı ile alakalı söylüyorum. Sözlerime de çok dikkat ediyorum ki cezadan uzak duralım, bahane olmasın hiçbir şeye. Galatasaray Camiasına geçen sene de söylemiştim, şimdi çok erkenden söylüyorum. Bunun tek bir karşılığı vardır, Galatasaray olarak bir bütün halinde durmak gerekiyor. Bunu ben zaman zaman hatırlatıyorum, yine hatırlatmaya devam ediyorum. Yoksa maç ile söylediğim bir şey yok, maçı kapattım. Geçen sene kullandığım tanımlamayı değiştiriyorum, amatör lafıma alınmışlar sanırım."

"BİZ KAZANMAYA BAŞLAYINCA YABANCI KONUSU KONUŞULUR"
“Bordeaux maçında orta sahada oynatmıştım, antrenmanlarda da zaman zaman deniyorum. Bugünkü Ömer performansından dolayı çok memnunum. Sahanın içerisinde oyuncu değiştirmeden oyuna müdahale etmeyi çok seven bir hocayım. Gezdirebileceğim oyuncu sayısı fazla olduğunda mutluluk duyarım. Ömer de şu anda öyle görünüyor. Gitmek istedi Ömer, peki dedim. Oynamasını istiyorum. Çok da iyi bir çocuk karakteriyle. O yüzden şu anda bir orta saha daha kazanmış gibi duruyoruz, o yüzden çok mutluyuz. Bakın şimdi aklıma geldi, Galatasaray iki maç kaybetti yabancı konusu hiç konuşuluyor mu? Biz şimdi kazanmaya başlayınca tekrar konuşulmaya başlanır."

"BİR SÜPRİZ YAPABİLİRİZ AMA HİÇ KİMSE DE OLMAYABİLİR"
"Bir sürpriz yapabilir miyiz? Evet. Hiç kimse olmayabilir mi? Olmayabilir. Alışkın mıyız? Evet. Oynar mıyız? Oynarız. Tabi inşallah olmaz.  3. haftayı bitirdik. Kolay değil. Bir yandan borç öde, bir yandan UEFA" Doğru, yanlış, geç kalındı diye suçlamak yerine sonucu bekleyelim. Ben inanıyorum. İhtiyacımız da var. Bu arada bazı oyuncularla da yollarımızı ayırabiliriz."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.