Galatasaray bir kez daha kar açıkladı!

Göreve geldikleri günden bugüne sürekli olarak ekonomik olarak iyileştirmeler yapacaklarını belirten Mustafa Cengiz yönetimi, görev süresinin ikinci faaliyet dönem raporunda kulüp tarihinin en yüksek karını açıkladı. KAP'a yapılan resmi açıklamada ve faaliyet raporunda 30 milyon 510 bin 556 TL kar edildiğini açıklayan Galatasaray yönetimi, eğer FFP anlaşması gereğince UEFA'dan alınan 6 milyon Euro'luk ceza kalemi olmasaydı karını 71 milyon TL'nin üzerinde bir rakamla açıklayacaktı.

Kulüp tarafından yapılan resmi açıklamada; 1 Haziran 2018 - 31 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki faaliyet tablosu detaylı olarak açıklanırken, bir önceki dönemde 216 milyon TL zarar edilmesine karşın son dönemde 30 milyon TL'nin üzerinde kar edildiği açıklandı. Dönem gelirlerinin 1 milyar TL'nin üzerine çıkarak Türkiye'de bir kulübün ulaştığı en yüksek gelir kalemi olduğu belirtilirken, yaklaşık 172 milyon TL'lik faaliyet karı elde edildi. İlgili raporda bir önceki dönemde (2017-2018) toplam gelir kaleminin 627 milyon TL olduğu belirtilirken, toplam faaliyet zararının 110 milyon TL olduğu ve toplam zarar bedelinin de 216 milyon TL olduğu açıklanmıştı.

Galatasaray dışındaki diğer kulüpler tarafından yapılan resmi faaliyet raporlarında Beşiktaş kulübünün aynı dönemi 305 milyon TL; Fenerbahçe kulübünün ise 205 milyon TL zararla kapattığı açıklandı. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.