Ali Ece: Laubali olan takım başına bela alır..

Brugge deplasmanı dönüşünde Malatya deplasmanında son dakikada 2 puan bırakan Galatasaray, ligde ağır bir darbe alırken karşılaşmayı futbol yorumcusu Ali Ece yorumladı. Galatasaray'ın takım olarak saha içinde en iyi isminin Seri olduğuna dikkat çeken Ali Ece, oyunun son anlarında kaçırılan pozisyonların dönüşünde cezalandırılmasının futbolun bir kuralı olduğuna da dikkat çekti. Ali Ece'nin maç yorumları şu şekilde..

SERİ'YE AYAK UYDURAMADILAR
Galatasaray 23 ile 83. dakikalar arasında bu sezon deplasmanlardaki en etkili futbolunu sergiledi. Yükselişte belirleyici olan etken Seri’ydi. Gol ekstra önemli ama asıl 83’e kadar Galatasaray’ın oyun kalitesini yükseltmek adına çok değerli olan derin oyun kurucu ile serbest 8 karışımı kilit açan anahtar pasları. Bifouma’sız Malatya, Seri’nin anahtar pasları ve Andone’nin alan değiştiren mobil forvetliği karşısında zorlandı. 77’de Galatasaray kontratakta 4’e 2 pozisyonda Lemina hiç de hazır olmadığını gösteren bir vuruşla Andone, Ömer ve Babel’in akıllı tek paslarını heba ederken, 3 puanı da dışarı attı. 

Malatya teknik direktörü Sergen Yalçın, saha içinde Galatasaray’ı zayıflatmak için oyuncu değişikliği yapsa o da kafadan Andone yerine Jimmy Durmaz’ı alırdı. Malatyaspor son dakikalarda havadan dolduracak ve hava topu karşılamada Jimmy’den kat kat üstün olan Andone ekstra stoper vazifesini üstlenebilecekti. 

GECENİN SORUSU?
83’te illa Andone çıkarılacaksa neden Falcao skoru arttırmak ve ileride top tutmak amacı ile oyuna alınmadı da maçın 1-1 olması beklendi?

MAÇIN STARI
Seri ve Guilherme sadece maçın gollerini atmadılar. Seri oyun kurucu, Guilherme ise kenardan hücum aksiyonuna giren iç forvet rolünde topun nasıl yönlendirilmesi gerektiğine dair gözlerimizin paslarını sildiler.

MAÇIN OLAYI
Tabela 92:30’u gösterirken Luyindama’nın orta sahada çalıma girip sol çizgideki takım arkadaşına “Seri pası” atmaya çalışmasının hemen sonrasında Galatasaray kalesinde tehlike yaşanması! O anda Luyindama ’nın yerine inisiyatif alması gereken orta sahaların olmaması!

KISA MESAJ
Andone'nin çıkartılıp yerine Jimmy’nin girmesi kararı artık Fatih Terim’den mi geldi yoksa yüzde yüz 100 Levent hocanın takdiri mi bilemem ama gördüğüm en kötü oyuncu değişikliklerinden birisi oldu, onu biliyorum. Bir de 1-0 öndeyken o kadar laubali pozisyon harcayan takım, rakibi kim olursa olsun başına bela alır. Rakip Sergen Yalçın ise ekstra bela almış olur!

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.