Fatih Terim: Şampiyonlar Ligi müziğine bayılıyorum

Şampiyonlar Ligi A grubu ilk maçında Club Brugge konuk olacak olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şampiyonlar Ligi'ne iyi başlamak istediklerini söyleyen İmparator, zamanla takımın daha iyi olacağını da ifade etti. Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde:

Belhanda bizim için çok önemli bir oyuncu. Anahtar kelimesini kullanabileceğimiz bir oyuncu. Aynı tipten çok fazla oyuncu yok. Geçen seneden beri ben ona farklı görevler veriyorum ve çok iyi yapıyor. Hiç beklemediğimiz bir kayıp oldu. Yazılanlar kadar (6 hafta) sahadan uzak kalmayacak ama yine de birçok maçı kaçıracak. Önemli bir silahımızdı. Yapacak bir şey yok. Bizim için önemli bir kayıp.

ZAMANLA DAHA İYİ OLACAĞIMIZA İNANIYORUM
İlk 4 haftada gösterilen performanstan Fatih Terim olarak mutlu olmam söz konusu değil. 5 puan kaybetmişiz. Nasıl kaybettiğimiz önemli değil. Her maç kırmızı kart görmemiz falan, bunlar önemli değil. Sonuçta kaybetmişiz. Nasıl kaybettiğimiz, her hafta kırmızı gördüğümüz onlar bunlar önemli değil, kaybetmişiz, demek ki çok da iyi oynamamışız. Bazı oyuncuları kaybetmişiz, yenileri gelmiş. Daha da önemlisi Afrika Kupası biri de Güney Amerika Kupası vardı. Amerika'da çok yoktu ama Afrika'da final oynamış oyuncularımız var. 40-50 derecede maç yapıp geldiler. Bu karmaşık grubu bir noktada birleştireceksiniz. en öyle zaman isteyen sabır isteyen bir antrenör değilim. Bu önemli bir sıkıntıydı, aşacağız. Milli takımlara oyuncu vermek, tüm ülkelere yollamak bizim için gurur meselesi. Çok oyuncu vermek Kasımpaşa maçında olduğu gibi sıkıntı oluşturuyor bizde. 45 dakika çıkarır diye düşünmüştük Lemina için hem atletik performans hocalarımızla hem de Lemina ile konuşunca. Planımızda olmayan bazı şeylerle de karşılaşıp hemen müdahale ediyoruz ama bazen sıkıntı doğuyor. Her geçen günün lehimize işleyeceğini düşünüyorum. Herkes milli arayı beklerken biz beklemiyoruz. Herkes milli arada yaraları saralım derken biz sorun yaşıyoruz. Oynadıkça zamanla daha iyi olacağımıza inanıyorum.

FALCAO, 11'DEKİ İDMANA 9'DA GELİYOR
Falcao'nun doğal olarak transfer döneminde 2-3 haftalık eksiği oldu. Oyuncu her ne kadar kendim çalışıyorum dese de takım antrenmanı gibi olmaz. Önemli bir örnek şu ana kadar. Falcao, 11.00'deki idmana 09.00'da gelip öğleden sonra 15.00'te ayrılıyor. Falcao'nun oyuna olan açlığı ve konsantrasyonu çok önemli. Kasımpaşa maçında yoruldum dediği için haber göndermiş, o yüzden çıkardılar. Profesyonelliğine ve futbolculuğuna diyecek bir şey yok ama karakteriyle de mütevazılığıyla da kendisini hemen sevdirdi takıma. 

MBAYE DIAGNE'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Hep söylediğim bir şey var. Ligimizde de Avrupa'da da takımlar arası oyuncu geçişlerine sıcak baktım. Kiralık verdiğim oyunculara hiçbir zaman şerh koymadım, hepsi bize karşı oynadı. Orada oynayamaz demiyoruz. Diagne de bunlardan bir tanesi. Diagne'ye Galatasaray'a hizmetleri için teşekkür ederim. Hiçbir zaman da Galatasaray'a hizmet etmiş bir oyuncunun Galatasaray tarafından teşekkür dışında bir bakış açısıyla karşılanması Galatasaray'ın adetine, ananesine, kültürüne uymaz.

ŞAMPİYONLAR LİGİ MÜZİĞİNE BAYILIYORUM
Şampiyonlar Ligi'ne iyi başlamak en büyük isteğimiz. Şampiyonlar Ligi müziğine bayılıyorum, çok seviyorum, özledim. Bana nerede olduğumu hatırlatıyor. Bu müziği duymak bile başka bir şey. Hiç bıkmadan dinleyeceğim müzik bu olsa gerek.

Editörlerimizin Club Brugge maçı değerlendirmesini izleyebilirsiniz.. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.