ü Fatih Terim'e verilen ceza Galatasaray camiasını birleştirdi! - FCN Blog

Fatih Terim'e verilen ceza Galatasaray camiasını birleştirdi!

Fatih Terim'in Kayserispor maçından sonra yaptığı açıklamalar nedeniyle 4 maçlık komik bir ceza alması ve bu cezanın 19:05'te açıklanması Galatasaray camiasını ayağa kaldırdı. Yönetiminden, muhalefetine, eski başkanlara kadar herkes karara tepki gösterirken, camia ortak bildiri hazırlığında...

Fanatik gazetesinin haberine göre; Sarı-kırmızılı camia, Fatih Terim'e verilen cezanın, TFF'den tam 19.05'te bildirilmesinden sonra ortak bir bildiri ile tepkisini gösterecek. Mart ayındaki kongrede idari olarak ibra edilmeyen Galatasaray yönetimine muhalif kesim, seçim kararı için uzun süredir bastırıyordu. Taraflar karşılıklı olarak mahkemenin yolunu tutarken, Fatih Terim'e verilen ceza bir anda sarı-kırmızılı camiayı birleştirdi. Uzun süredir devam eden ayrılıklar ve küskünlükler bir anda rafa kaldırılırken muhalefetteki isimler dahil herkes Fatih Terim için birlik oldu. Muhalefet dün Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu ile görüşüp TFF'ye yönelik ortak bir metin hazırlığına girişti.

BEĞENİ OLAY YARATTI
TFF'nin paylaşım saati en az Fatih Terim'e verilen ceza kadar Galatasaraylıları da kızdırdı. Taraftarlar, tepkileri ile Türkiye gündeminin en üst sırasına çıktı. Tahkim Kurulu'nun raportör üyesi Yusuf Öksüzömer'in geçmişte yaptığı bir beğeni de taraftarın tepkisini daha da artırdı. Galatasaray'ın geçen sezon bir maçının ardından yapılan ve ağır ifadeler içeren Twitter paylaşımlarını beğenen Öksüzömer'in beğenisi tepkilerin dozunu çoğalttı.
TFF'NİN AÇIKLAMASI TATMİN ETMEDİ
Türkiye Futbol Federasyonu, Fatih Terim'e verdiği 4 maç ceza kararını 19.05'te yayınlamasının ardından gelen tepkilere yönelik bir duyuru yaptı. Açıklamada "Söz konusu Kurul kararları Medya İletişim Departmanı'na saat 18.58'de mail olarak iletilmiş, 18.59'da internet sitemiz www.tff.org'da yayınlanmıştır. Duyurunun web sitesinde yayınlandığı bilgisinin sosyal medya ekibine bildirilmesi sonrasında, web sitemizde yayınlanan haberin linki işlemlerin ardından sosyal medya hesabımıza da yüklenerek kamuoyu ile paylaşılmıştır" denildi. Galatasaray taraftarı ise sosyal medyadan bu açıklamaya tepki göstererek, "Bu açıklamaya inanmıyoruz. İstifa edin" yorumları yaptılar.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.