ü Filenin Sultanları, Avrupa ikincisi! - FCN Blog

Filenin Sultanları, Avrupa ikincisi!

Bu yıl Ankara'da düzenlenen Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Milli Takımımız, Sırbistan ile karşı karşıya geldi. Ay-yıldızlılar kıran kırana geçen maç 5. sete giderken karar bölümünde basit hatalar yapan Filenin Sultanları, maçı 3-2 kaybetti ve Avrupa ikincisi oldu. 

Kadınlar Voleybol Avrupa Şampiyonası'nda Polonya'yı devirerek finale kalan ve tarih yazan Cumhuriyet'in harika kadınları, Ankara'da 12 bin taraftarının önünde Sırbistan ile Avrupa Şampiyonluğu için karşı karşıya geldi. Mücadeleye taraftarının desteğiyle müthiş başlayan Milli Takımımız, ilk seti 25-21 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti. İkinci sette oyundan düşen ay-yıldızılar seti 21-25 kaybetti ve durum 1-1'e geldi. Üçüncü sette hakem hatalarının da sahne aldığı son bölümde oyundan düşen milliler, seti yine 21-25 kaybetti ve setlerde 2-1 geriye düştü. Tamam ya da devam seti olan dördüncü setin son bölümünde müthiş bir mücadele ortaya koyan Milli Takım, seti 25-22 kazanarak durumu 2-2'ye getirdi.

Karar seti olan 5. sete müthiş başlayan ay-yıldızlılar skoru 5-2'ye getirerek farkı 3'e yükseltirken Sırplar pes etmedi ve ard arda buldukları sayılarla maça ortak olarak skoru 5-4 yaptı. Bu bölümün ardından önce Ebrar Karakurt sonra ise Meryem Boz ile sayıyı bulan millilerimiz, skoru 7-4'e getirdi. Ay-yıldızlılar saha değişimine 8-6 önde girmeyi başardı.  Saha değişiminin ardından 5-0 seri yiyen Milliler, 11-9 geriye düştü. 3-0'lık seri ile 12-11 öne geçen ay-yıldızlılar, son bölümde çok basit hatalar yapınca seti 15-13 kaybetti ve Avrupa ikincisi oldu. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.