ü Derbide Fenerbahçe Beko'ya acımadık! - FCN Blog

Derbide Fenerbahçe Beko'ya acımadık!


Galatasaray Doğa Sigorta, ING Basketbol Süper Ligi 5.hafta maçında evinde Fenerbahçe Beko'yu ağırladı. Son çeyreğe kadar başa baş geçen maçta son çeyrekteki harika oyunuyla rakibini 83-64 gibi farklı bir skorla deviren takımımız ligdeki 4.galibiyetini aldı. Maçın hikayesi ise şu şekilde:

Galatasaray Doğa Sigorta maça Webster-Göksenin-Harrison-Moore-Auguste ilk beşiyle başlarken ilk sayılar Zach Auguste'un basket faulü ile geldi. Skor 8-7 olduktan sonra hücumda tıkanan takımımız ezeli rakibimizin 12-0'lık serisine engel olamadı ve Fenerbahçe Beko farkı 8-19 ile 11 sayıya kadar çıkardı. Bu noktadan sonra hücumda biraz toparlanan Galatasaray Doğa Sigorta, son çeyreği Webster'ın üç sayılık basketiyle bitirdi ve ilk çeyrek 17-21 rakibimiz lehine sonuçlandı. İkinci çeyreğe Ege Arar'ın orta mesafeden bulduğu basketle başlayan takımımız hücumda yeniden tıkandı ve Fenerbahçe Beko skoru 21-28'e getirdi. Sonradan yine toparlanan takımımız Can'ın üçlüğüyle skoru 32-32 ile dengelese de ilk yarı 35-37 Fenerbahçe Beko lehine sonuçlandı.

İkinci yarıya Whittington'ın 5 sayısı ile başlayan Yenilmez Armada uzun aradan sonra 40-39'luk skorla öne geçti. Ardından karşılıklı basketlerle geçilen bir sekansın ardından televizyon molasına
46-46 gidildi. Molanın ardından iki takım da hücumda çok hata yapmayınca üçüncü çeyrek 58-55 takımımız lehine sonuçlandı. Dördüncü çeyreğe fırtına gibi başlayan Galatasaray Doğa Sigorta, Webster, Harrison ve Can ile üçlükler bulurken rakibini de savunmada durdurdu ve 13-2'lik seriyle maç bitimine 4.49 kala skorda 71-57 öne fırladı. Çeyreğin geri kalanında da rakibine geçit vermeyen Yenilmez Armada, 25-9'luk son çeyrek sonucuyla maçı 83-64 kazanmasını bildi.

Takımımızda oyuncularımızın istatistikleri şu şekildeydi:Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.