Derbide Fenerbahçe Beko'ya acımadık!


Galatasaray Doğa Sigorta, ING Basketbol Süper Ligi 5.hafta maçında evinde Fenerbahçe Beko'yu ağırladı. Son çeyreğe kadar başa baş geçen maçta son çeyrekteki harika oyunuyla rakibini 83-64 gibi farklı bir skorla deviren takımımız ligdeki 4.galibiyetini aldı. Maçın hikayesi ise şu şekilde:

Galatasaray Doğa Sigorta maça Webster-Göksenin-Harrison-Moore-Auguste ilk beşiyle başlarken ilk sayılar Zach Auguste'un basket faulü ile geldi. Skor 8-7 olduktan sonra hücumda tıkanan takımımız ezeli rakibimizin 12-0'lık serisine engel olamadı ve Fenerbahçe Beko farkı 8-19 ile 11 sayıya kadar çıkardı. Bu noktadan sonra hücumda biraz toparlanan Galatasaray Doğa Sigorta, son çeyreği Webster'ın üç sayılık basketiyle bitirdi ve ilk çeyrek 17-21 rakibimiz lehine sonuçlandı. İkinci çeyreğe Ege Arar'ın orta mesafeden bulduğu basketle başlayan takımımız hücumda yeniden tıkandı ve Fenerbahçe Beko skoru 21-28'e getirdi. Sonradan yine toparlanan takımımız Can'ın üçlüğüyle skoru 32-32 ile dengelese de ilk yarı 35-37 Fenerbahçe Beko lehine sonuçlandı.

İkinci yarıya Whittington'ın 5 sayısı ile başlayan Yenilmez Armada uzun aradan sonra 40-39'luk skorla öne geçti. Ardından karşılıklı basketlerle geçilen bir sekansın ardından televizyon molasına
46-46 gidildi. Molanın ardından iki takım da hücumda çok hata yapmayınca üçüncü çeyrek 58-55 takımımız lehine sonuçlandı. Dördüncü çeyreğe fırtına gibi başlayan Galatasaray Doğa Sigorta, Webster, Harrison ve Can ile üçlükler bulurken rakibini de savunmada durdurdu ve 13-2'lik seriyle maç bitimine 4.49 kala skorda 71-57 öne fırladı. Çeyreğin geri kalanında da rakibine geçit vermeyen Yenilmez Armada, 25-9'luk son çeyrek sonucuyla maçı 83-64 kazanmasını bildi.

Takımımızda oyuncularımızın istatistikleri şu şekildeydi:Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.