Divan'ın sözleşmesi feshedilecek!

Galatasaray'da ufak çaplı bir tartışmaya sebep olan Divan Restaurant hakkında Mustafa Cengiz yönetimi harekete geçti. Teknik direktör Fatih Terim ile uzun süredir polemik yaşayan Fenerbahçe başkanı Ali Koç'un şirketler grubuna ait olan restaurantın sözleşmesi için hukukçulara talimat verilirken, milli aranın ardından stadyumdaki yemek hizmeti veren firma değişmiş olacak.

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray yönetimi ile Fatih Terim arasında krize neden olan Divan Restoranın sözleşmesinin feshi için yeni bir formül belirdi. Koç grubuna ait divan restoran işletmesinin Türk Telekom Stadyumu'ndan çıkarılması için camia içinden bir formül bulundu. Yönetimin, sözleşme feshi için 500 bin dolarlık (Yaklaşık 3 milyon TL) bir miktarı gözden çıkarmasına tepkili olan kulüp üyeleri, basit ve maliyetsiz bir yöntem bulundu. Türk Telekom Stadyumu'nda locası bulunan taraftar ve genel kurul üyelerinden, divan restorandan alınan hizmetin sağlıksız olduğuna dair imza toplanması fikri belirdi.

FATİNOĞLU ÖNERDİ
Öneri son seçimde başkanlığa aday olan Ali Fatinoğlu'ndan geldi. Fatinoğlu'nun önerisi sonrası önemli sayıda loca sahibinin bu konuda organize olduğu ve localara yapılan yemek/içecek servisinden memnun olmadıklarına dair bir şikayet dilekçesi yazarak yönetim kuruluna sunacağı ifade edildi. Dilekçenin altına yeterli sayıda imza atılması planlanıyor. Dilekçenin hazırlanmasının ardından yönetimin kulüp avukatları ile sözleşmenin 'haklı gerekçelerle' feshi konusunu değerlendireceği bildiriliyor. Bir sonraki aşamada divan restoranlarına ihtarname çekilerek, tazminat bedeli ödemeden mukavelenin sonlandırılması amaçlanıyor.

TERİM REST ÇEKMİŞTİ
Bilindiği üzere Koç grubuna ait olan divan restoranları Türk Telekom Stadyumu'nda hizmet veriyor. Teknik direktör Fatih Terim'in, Ali Koç ile yaşadığı kriz sonrası yönetime, "Sözleşmeyi neden feshetmiyorsunuz? Tazminat bedelini ben vereyim, sözleşmeyi feshedelim." teklifi yaptığı ileri sürülmüştü.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.