Nereden çıktı bu Araplar?

Galatasaray-Real Madrid maçındaki anormal Arap seyirci sayısı ve bunların İspanyol kulübünü desteklemeleri dikkat çekici bulundu. Konuk takım taraftarının bulunduğu misafir tribün dışında bulunan bu kişiler, üstelik Galatasaraylıların arasında yer alıp, Toni Kroos'un golü sırasında sevinç yaşamışlardı.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Türk Telekom Stadı'nda 49 bin 528 taraftarın izlediği maçta tribünlerde yaşanan bu konuyu araştırdı. 20 bine yakın kişinin kombinelerini devrettiği, Doğu ve Güney tribününde Galatasaraylı 4 bine yakın taraftarın kombinelerini tek maçlığına Ortadoğu ülkelerinden gelen bu kişilere sattığı ortaya çıktı. Başta Irak ve Tunuslular olmak üzere Real Madrid'i desteklemek için Arap ülkelerinden gelen bu kişiler yüksek meblağlar karşılığı Galatasaraylılardan kombine aldı. Galatasaray tribününe giren ve sayıları binlerle ifade edilen bu kişilerin Real Madrid'in golünden sonra sevindiği ve bu durumun sarı-kırmızılı taraftarlar arasında şaşkınlık ve tepki ile karşılandığı belirtildi. Söz konusu tek maçlık kombine devirlerinin internet üzerinden yapıldığı ve 350 ile 3500 lira arasında satıldığı öğrenildi.

KAŞKOL TARTIŞMASI
Galatasaray tribünlerinde yer alan bu kişilerde bulunan kaşkol ve bayrakların da polis tarafından toplandığı, bunların arasında da Fatih Terim temalı bazı kaşkolların da girişine izin verilmediği dile getirildi. Emniyet görevlilerinin, Galatasaray tribününe giren ve Real Madrid'e destek veren bu kişiler için aldığı önlem çerçevesinde üzerinde Arapça yazılı pankartlar ile atkı, kaşkol ve çeşitli ülkelere ait bayraklara el koyduğu ortaya çıktı. Ancak bu sırada üzerinde Fatih Terim resmi bulunan bazı atkıların da alındığı ve tartışma çıktığı bildirildi.

YÖNETİM KONUYU ARAŞTIRIYOR
Galatasaraylı yönetici Özgür Savaş Özüdoğru ise kombine devirlerini araştırdıklarını söyledi. Özüdoğru konuyla ilgili olarak "Stadyuma yüzlerle değil binlerle ifade edilecek şekilde Galatasaray tribününe giriş yapan Real Madrid atkılı Ortadoğu ülkelerinden gelen taraftar vardı. Bu devirleri de araştırıyoruz. Polis özellikle çoğunluğu Iraklı, Real Madrid atkılı grupların Galatasaray tribününe bu şekilde girmesini engellemek için atkılarını toplamış." ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.