Seçim yok, sonuna kadar devam!

Galatasaray'da yönetim ve muhalefet arasında ipler gerilmeye devam ediyor. Son gerçekleşen Divan Kurulu toplantısında muhalif üyeler deyim yerindeyse kılıçları çekti ve kulüp başkanı Mustafa Cengiz aleyhinde sert eleştirilerde bulundu. Kürsüye çıkan üyelerin yüzde 90'ı erken seçim çağrısında bulundu.

Fanatik gazetesinde yer alan haberde; camianın önde gelen isimleri de son zamanlarda verdikleri her demeçte Cengiz yönetimini eleştirip seçime gidilmesi gerektiği yönünde ifadeler kullanıyordu. Başkan Cengiz, Divan Kurulu'nda eleştirilere yanıt vermemeyi tercih etti, ancak ekibiyle de bir toplantı gerçekleştirdi. Sarı-Kırmızılı kulübün patronu, Galatasaray'ın çok zorlu bir süreçte birçok cephede rakipleriyle mücadele ettiğini belirterek, kesinlikle kongreye gitmeyi düşünmediğini ifade etti. Cengiz bu toplantıda tüm kurmaylarıyla beraber 3 yıllık görev süresinin sonuna kadar başkanlık koltuğunda oturarak Galatasaray'a hizmete devam kararı verdi.

CENGİZ: NE MUTLU BANA Kİ..
Bu arada Galatasaray'ın kurucu Ali Sami Yen'i mezarı başında anan Mustafa Cengiz "Ne mutlu bana ki başkan olarak, sevgili kurucumuz Ali Sami Yen'i iki defa anma onuruna erdim. Bu benim için yaşamımda olabilecek en önemli şeylerden bir tanesi. Ali Sami Yen ve kurucu arkadaşlarını bir kez daha saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyorum. Kendisi bize Galatasaray gibi bir isim, bir marka verip, onu bir dünya markası yapma mücadelesi sağladığı için teşekkür ediyorum. Onlar bize bir arma, bir sembol bıraktı, biz de onu dünyanın tepesinde kalması için mücadele veriyoruz. Galatasaray için bir karınca kadar katkımız varsa, onur duyarız." dedi.

"Divan Kurulu'nda konuşmadınız ama seçime gidilmesi yönüne eleştiriler vardı, neler söylemek istersiniz?" sorusuna yanıt veren Mustafa Cengiz "Hafta içinde basına gerekli açıklamalar yapacağım. Bazı kürsüler çok hadsiz, orantısız şekilde kullanılmaktadır. Ali Sami Yen'in mezarı başında bunları konuşmak istemiyorum. Hafta içi gerekli açıklamaları yapacağım." ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.