Üyelik başvuruları bu sene de ses getirecek..

Galatasaray'da geçen yıl yönetimin idari açıdan ibra edilmemesine kadar uzanan üyelik skandalında bu yıl yeni bir kriz daha yaşanacak gibi görünüyor. Geçen yıl başvuruları "sahte imza" sebebiyle geri çevrilen gençlerin 50'si bu yıl başvuru yapmazken, üyelik konusunda çeşitli imtiyazlara sahip olan lise mezunlarından rekor sayıda başvuru gelmesi de dikkat çekti. 

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da geçen yıl patlak veren üyelik skandalı bu sene de bir hayli ses getireceğe benziyor. Mustafa Cengiz yönetiminin idari açıdan ibra edilmemesine kadar giden süreçte Galatasaray Lisesi mezunu olan yeni dönem gençlerin neredeyse yarısı bu yıl için üyelik başvurusunda bulunmadı. Liseye ait kontenjan için rekor sayıda başvuru gelirken, başvuran kimselerin uzun süredir Türkiye dışında olması da dikkat çekti.

50'Sİ ÜYELİKTEN VAZGEÇTİ
Geçen yıl Galatasaray Lisesi mezunu olan 143 kişinin başvuruları 'evrak eksikliği ve sahte imza' gerekçesiyle yönetim kurulu tarafından reddedilmiş, bu durum camiada "liseliler" olarak bilinen kimselerin tepkisini çekmişti. Yaptıkları üyelik başvuruları çeşitli nedenlerle reddedilen 143 Galatasaray Lisesi mezunu gencin 50'si, bu taleplerinden vazgeçti. Söz konusu kişiler 2020 yılı için üyelik başvurularını yenilemedi.

REKOR SAYIDA BAŞVURU VAR
Galatasaray Kulübü, 2020 yılında 400 yeni üye alacak. Ancak Galatasaray Lisesi mezunlarını A Grubu Üyelik kategorisine giren kişilerden rekor sayıda başvuru geldi. Lise mezunu 280 kişi üyelik için müracaat etti. Liseliler'in sayısı fazla olduğu için, E Grubu olarak adlandırılan, yani Liseli olmayan isimlere ayrılacak kontenjanın azalmasına yol açtı. Kulüp yönetimi, bu durum nedeniyle zor durumda bırakıldıklarını ifade ediyor.

YILLAR SONRA MÜRACAT ETTİLER
A Grubu Üyelik başvurusu yapan 280 kişinin yaklaşık 15'i uzun yıllardır Fransa ve ABD'de ikamet ediyor ve yaşları 65-70 civarında. Galatasaray Lisesi mezunu olmalarına rağmen yaşamlarının büyük bölümünü camiadan ve Türkiye'den uzak geçiren kişilerin üyelik başvurusu yapmaları Galatasaray Yönetim Kurulu tarafından 'manidar' bulunuyor.

BAŞKANLIK KONTENJANINDAN 15 KİŞİ
B Grubu yani kulüp başkanının kontenjanından en fazla 15 üye alımı yapacak olan kulüpte, C Grubu olarak nitelendirilen eski sporcular kategorisinden 17 kişi üyelik başvurusunda bulundu. A, B ve C gruplarındaki başvuruların sayısı 312'ye ulaştığı için, D ve E Grubu'na dahil olan Galatasaray Lisesi mezunu olmayan kişiler için kalan kontenjan sayısı 88'e düştü.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.