Ertuğrul Erdoğan: Umarım bize ders olur!

TOFAŞ deplasmanından ağır bir mağlubiyetle ayrılan Galatasaray Doğa Sigorta erkek basketbol takımında başantrenör Ertuğrul Erdoğan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

TOFAŞ'ı tebrik ediyorum. Maç çok yumuşak başladı. Devamında da gelen rahat atışlarla, maalesef, savunmanın yapılmadığı bir maça dönüştü. En çok atan takımın kazandığı bir karşılaşma yaşandı. Biz maça oyun planımızın çok uzağında ve çok yumuşak başladık. İlk 16 dakikada 3 takım faulü yaptık, bunun ötesi yok. Rakibimize oynaması için çok rahat ve geniş bir alan sunduk. Rakibimiz de çok tecrübeli, yarı saha oyununu ligin en iyi oynayan takımlarından biri. Bunu değerlendirdiler. Bana göre gerçekten ders almamız gereken bir maç oynadık. Arkasına sığınacak en ufak mazeretin olmadığı bir maç bu. 112 sayı yemenin mazereti de, özrü de olmaz. Umuyorum bu maçtan ders alacağız ve çok daha farklı bir savunma anlayışına döneceğiz. Bir sonraki maçımız Trento'ya karşı, hayat devam ediyor. Tekrar ediyorum, umarım bu maç bizim için önemli bir ders niteliğinde olur.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.