Eurocup | Muhteşem geri dönüş!

Eurocup’ta mücadele eden Galatasaray Doğa Sigorta normal sezonda grup aşamasındaki 8.maçında İspanyol ekibi Unicaja Malaga’ya evinde ağırladı. Üçüncü çeyrekte mükemmel bir oyun ortaya koyan Ertuğrul Erdoğan’ın öğrencileri sahadan 91-80’lik skorla galip ayrıldı. 

Takımımız karşılaşmaya Lazeric Jones – Aaron Harrison – Göksenin Köksal – Ben Moore – Ege Arar beşiyle başladı. Karşılaşmadaki ilk sayılarımız Jones’un üçlüğüyle geldi. Takımımız Jones'un 5 sayı bulduğu ilk iki dakikada 9-5 öne geçerek maça başlasa da ardından gelen 17-0'lık Unicaja Malaga serisiyle konuk ekip 9-22'yle 13 sayı öne fırladı. İlk çeyreğin sonuna kadar oyunun kontrolünü kaybetmeyen rakibimiz ilk 10 dakikayı 12-24 önde bitirdi. İkinci çeyreğin başında da rüzgarı arkasında hissetmeye devam eden İspanyol temsilcisi skoru 20-36'da 16 sayıya kadar çıkardıktan sonra takımımız reaksiyon vererek farkı eritmeye başladı. Yiğit, Ege ve Jones'un sürüklediği 14-2'lik bir seriyle devreye 1 dakika kala fark 4 sayıya indi ve devreye de 34-39'luk skorla gidildi. 

 Üçüncü çeyreğe de taraftarının desteğiyle güçlü başlayan takımımız 9-2'lik seriyle başladığı ikinci devrede Harrison'ın ilk üçlüğüyle 43-41'de öne geçti. Serisini Jones'tan gelen bir başka basket ile Harrison ve Whittington'tan gelen üst üste iki üçlükle sürdüren takımımız 51-43'te 8 sayı öne fırladı. Harrison ve Whittington'ın art arda gelen basketlerine Webster da katılınca fark son çeyreğe 2:13 kala 57-43'te 14 sayıya çıktı. Savunmada Yiğit, hücumda Göksenin ve Webster'la fark yaratmaya devam eden takımımız son çeyreğe 45 saniye kala 64-46'da farkı 18 sayıya çıkardı. Üçüncü 10 dakikada 33 sayı atıp 8 sayı yiyen takımımız Harrison'ın çeyreği bitiren üçlüğüyle 67-47'de farkı 20 sayıya çıkardı. Son çeyreğe hücumda üretmeye devam ederek başlasak da savunma disiplininde yaşadığımız düşüşle fark bitime 7:56 kala 71-56'da 15 sayıya indi. Son çeyrekte Waczynski'den üst üste sayılar bulan Malaga 73-64'te farkı 9 sayıya kadar indirdi. Malaga geri dönmek için hamleler yapmaya devam etse de Webster'la farkı çift hanelerde tutan takımımız bitime 3 dakika kala Harrison'dan bulduğu üçlükle 81-70'de farkı yeniden 11 sayıya çıkardı. Maç sonunda rakibimiz skorda ve oyunda dengeyi değiştirmeye çalışsa da Jones'un basketleri ve Whittington'ın katkısıyla son dakikaya 89-76 önde giren Aslanlarımız maçı da 91-80 kazandı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.