Eurocup Women: Başabaş mücadele, beklenmedik kayıp..

Galatasaray kadın basketbol takımı mücadele ettiği Eurocup Women’da grubunun beşinci maçındaki Sepsi'yi evinde ağırladı. Baştan sona başabaş geçen karşılaşmadan Sarayın Sultanları sahadan 78-70 mağlup ayrıldı.

Takımımız maça Işıl Alben - Sude Yılmaz - Bria Hartley - Victoria Macaulay - Dragana Stankovic beşiyle başladı. Karşılaşmadaki ilk basketimiz Macaulay'nin turnikesiyle geldi. Maça 7-2'lik seriyle giren Sarayın Sultanları, Romanya temsilcisi karşısında oyuna hücumda hızlı bir başlangıç yaptı. Ancak rakibimiz hücumda verdiği çabuk yanıtlarla önce skoru dengeledi, ardından da ikinci çeyreğe 4 dakika kala 12-17'yle üstünlüğü ele geçirdi. Sonrasında da hücumda üretmeye devam eden rakibimiz ikinci çeyreğe 1 dakika kala üstünlüğünü 18-26'ya getirdi ve ilk çeyreği de 23-30 önde bitirdi. İkinci çeyreğe 25-34'te farkı dokuza çıkararak başlayan rakibimize Sarayın Sultanları 7-2'lik bir seriyle karşılık vererek devreye 6:20 kala farkı 32-36'yla dörde indirdi. Devreye kadarki sürede maçın önceki bölümünün aksine hem ekibimiz hem de rakibimiz hücumda üretmekte zorlandı ve devreye 37-43'lük ACS Sepsi üstünlüğüyle gidildi. Takımımız ikinci yarıya Macaulay ve Stankovic'in basketleriyle 41-43'te farkı tek baskete indirerek başladı. Fakat rakibimiz 4-14'lük bir seriyle karşılık verip son çeyreğe 2:33 kala 45-57'de farkı 12 sayıya çıkardı. Takımımız kalan sürede hücumda ritmini artırıp son çeyreğe giderken 52-61'le farkı tek haneye indirerek son çeyreğe gitti. Rakibimiz son çeyreğe farkı 13 sayıya çıkararak başladı ama Hartley ve Macaulay'in üst üste beş sayısıyla fark 57-65'te sekiz sayıya indi. Bitime 7 dakika kala 59-69'la fark yeniden 10 sayıya çıksa da takımımız bitime 3 dakika kala 69-74'te farkı beşe indirdi. Ancak rakibimiz maçın kalan süresinde savunmada etkinliğini artırarak maçı 70-78 kazanmayı başardı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.