Başkan Cengiz, Ocak ayına hazırlanıyor!

21 Şubat tarihine ertelenen mahkemeye kadar seçim tehlikesi ortadan kalkarken, Galatasaray'ın mevcut başkanı Mustafa Cengiz yoğun bir mesai harcıyor. Başkanın bir numaralı gündeminde Emlak Konut anlaşması bulunurken, tüzük tadili ve üyelik süreci de ikinci sırada yer alıyor.

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Galatasaray'da muhalefet başkan Mustafa Cengiz’i koltuktan indirmek için her şeyi denerken, Faruk Süren’e ‘aday ol’ baskısı var. Cengiz ve yönetimi ise mahkemenin 21 Şubat’a ertelenmesiyle rahat bir nefes aldı. Başkan, iki önemli konu için hemen düğmeye bastı. Mustafa Cengiz’in ilk hedefi, Florya’nın tapusunu geri almak. Emlak Konut ile yapılan anlaşmayı tamamen feshetmeye çalışan Başkan, üst üste görüşmeler gerçekleştiriyor. Bunun için daha önce Emlak Konut’tan alınan yaklaşık 120 milyon TL’lik rakamın geri ödenmesi gerekiyor. Riva arazisiyle ilgili proje ise aynen devam edecek.

GALATASARAY'DA ÜYELİK SİSTEMİ DEĞİŞEBİLİR
Başkan’ın ikinci hedefi ise Ocak ayında tüzük tadil kongresi yapmak. Bağımsız bir ekip tüzük üzerinde çalışırken, Mustafa Cengiz yıllardır eleştirilen ancak bir türlü değiştirilemeyen tüzüğü güncellemeye hazırlanıyor. Eğer ki Başkan tüzüğü yenileyip, özellikle de üyelikle ilgili maddeleri değiştirebilirse, seçim kararı verip adaylığını da açıklayabilir.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.