Mariano: Hem fizik hem teknik olarak mücadele edemedik..

Şampiyonlar Ligi'nde grup aşamasında Real Madrid deplasmanında alınan ağır mağlubiyet sonrasında Galatasaray'ın tecrübeli savunma oyuncusu Mariano yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Maçın zaten çok zor olacağını biliyorduk, tahmin ediyorduk. Real Madrid çok kaliteli bir takım. Kendi sahasında, kendi taraftarı önünde oynuyor. Çok kaliteli oyuncuları var. Real Madrid gibi bir takımla fiziksel olarak, teknik olarak mücadele etmeniz gerekiyor son dakikaya kadar. Mücadele açısından biraz sıkıntı yaşadık. Oyunumuzu da oynayamadık. Çok çabuk gelen 2 gol var. Böyle bir maçta, böyle bir seviyede çok çabuk 2 gol yediğiniz zaman ister istemez demoralize oluyorsunuz. Böyle bir sonuç beklemiyorduk. Buraya puan veya puanlar almaya gelmiştik. Böyle farklı bir sonuç beklemiyorduk. Şu anda yapılması gereken şey önümüzde 2 maçımız var onlara odaklanmak. Şampiyonlar Ligi çok zor bir platform. Zor rakiplerle oynuyoruz. Hem fizik olarak, hem teknik olarak kendi oyunumuzu sahaya yansıtamadık. "Problem nedir, ne kötü gidiyor?" diye olayı da çok büyütmemek lazım. Çünkü hafızam beni yanıltmıyorsa son 2 sezona da çok iyi başlamadık ama sonunda ligi şampiyon bitiren bir Galatasaray vardı. Şu anda Türkiye Ligi’ne bakıldığında liderle aramızda çok büyük bir puan farkı yok. Cumartesi önemli bir maça çıkacağız. Daha yolun çok başındayız. Evet Şampiyonlar Ligi’nde istediğimiz seviyeye gelemedik, istediğimiz işleri bu sezon için yapamadık belki ama Real Madrid’le deplasmanda oynuyorsunuz, zor bir maça çıkıyorsunuz, kaliteli bir takıma karşı oynuyorsunuz. Hem fizik olarak hem teknik olarak son dakikaya kadar en az onlar kadar mücadele etmeniz gerekiyor. Biz bunu yapamadık. Lige bakarsak o kadar karamsar olunacak bir durum yok. Önümüzde daha çok maçımız var. Şimdiden kesin yargılara varmanın bir anlamı yok.

Bugünkü alınan sonuca taraftarımızın gözünden bakıldığında, biz ne kadar mutsuzsak onlar da bir o kadar mutsuz. Biz de böyle bir sonuç almak istemiyorduk. Hem bizim açımızdan hem onların açısından kabul edilmesi zor bir sonuç tabii ki. O yüzden oyunun dönemlerinde tepki göstermeleri çok normal. Sonuçta buraya kadar gelip bizi destekliyorlar. Büyük beklentilerle geliyorlar, ister istemez istedikleri oyunu, istedikleri sonucu göremeyince de reaksiyon vermeleri çok normal. Galatasaray’da oynuyorsunuz çok büyük bir camia, kaybetmeye kimsenin tahammülü yok ne oyuncuların ne de taraftarların.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.