Erman Toroğlu: Kalede ahtapot vardı!

Alanyaspor karşısında gösterdiği performansla alkış alan Fernando Muslera hiç kuşkusuz galibiyette başrol oynadı. Bir dakika içerisinde çizgiden 2 net pozisyonu çıkartan Uruguaylı kalecinin performansını karşılaşma sonrasında yorumcu Erman Toroğlu yorumladı. Muslera için "ahtapot" benzetmesi yapan Toroğlu, takımın genelinin Uruguaylı yıldıza yardımcı olması gerektiğini altını çizdi.

Futbol bazı gerçekleri adamın suratına tokat gibi vurur. Bu sene Galatasaray'ı seyrediyoruz. Maçlardan sonra Fatih Terim çıkıyor. Yani; Galatasaray teknik direktörü. Futbolcularından bahsediyor, iyi oynamadıklarından bahsediyor, Ocak ayı diyor, devre arası diyor, diyor da diyor. Ama ben de tek kelime şunu söylüyorum. Fatih Terim, bu takım çalıştırılmamış. Bu takımın fiziği iyi değil. Dayanıklılığı iyi değil. Öyle olunca da takımın kimyası meydana çıkmıyor. Bunun sorumlusu da tek başına sensin! 

Alanyaspor takımı, senin takımını 40 dakika bir boksörün kum torbasını dövdüğü gibi dövdü. Dövdü de ne oldu? Kalede öyle bir adam vardı ki; ahtapot mu diyeyim, örümcek mi diyeyim, panter mi diyeyim. İnanamıyorum. Uzun yıllar böyle bir şey görmedim. Bir kaleci vardı, onun için tek bir cümle yazacağım: Bir takımdan fazlası.. Galatasaraylı futbolcular, Muslera'nın bu inanılmaz kurtarışlarını gördükten sonra bile, yahu kardeşim bu kaleci neler yapıyor biz hala utanmıyoruz, deyip, Alanyaspor'a karşı direnç gösteremediler. Muslera dün gece böyle bir oyun oynuyorsa bu Fatih Terim'in ayıbıdır. Fatih hoca çok çabuk idmanlara ve sahaya dönmelisin. Futbol acımasızdır. Yarın bir gün bu tribünler seni inanılmaz derecede protesto ederler. Dün gece Alanyaspor'a yazık oldu. Verdiği emeklere yazık oldu. Futbol olarak her şeyi yaptılar. Ama karşılarında bir ahtapot vardı. Her bacağınla gelen topları çıkardı. Helal olsun Alanya'ya. Yazıklar olsun bu Galatasaray'a.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.