Muhalefetten şartlı destek!

Galatasaray'da yaklaşık 9 aydır büyük bir polemiğe neden olan Genel Kurul hakkında başkan Mustafa Cengiz ve yönetimin, tüzük tadilatı hareketi ses getireceğe benziyor. Kulüp tarihinde devrim gibi bir karara imza atarak mali ve idari olarak tek bir kapalı oylama sistemine geçilmesi konusunda olağanüstü toplantı kararı almaya hazırlanan yönetime muhalefetten de şartlı destek geldi. 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz’in tüzük tadili girişimine muhalefetten şartlı destek geldi. Muhalefet kulübün kanayan yarası haline gelen tüzük konusunda yönetimin girişimine destek verecek ancak yeni haliyle tüzüğün bir sonraki dönemden itibaren uygulanmasını isteyecek. Özellikle idari oylamanın kaldırılıp sadece mali yönden ibra oylaması yapılması gibi radikal değişikliklerin olması planlanan çalışmanın bir sonraki dönemden itibaren geçerli sayılması önerisine yönetim ise soğuk bakıyor. Başkan Cengiz ve ekibi tüzük değişikliğinin hemen yürürlüğe girmesini istiyor. Böylece Mart’taki Mali Kongre’nin iki günde yapılması ve tek bir oylama olmasında ısrar ediliyor. Muhalefetin yeni tüzüğün ne zamandan itibaren geçerli olacağı yönündeki yaklaşımı yeni bir tartışma başlatacak gibi görünüyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.