Terim üç yerliye veda edebilir!

Ara transfer döneminde kadrosunda büyük bir revizyona gidecek olan Galatasaray'da operasyon sadece yabancı oyuncuları kapsamıyor. Yerli oyunculara yönelik bir takım değişikliklere hazırlanan Fatih Terim, devre arasında atılacak imzalara göre 3 oyuncusunu kadro dışında bırakabilir! 

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da ocak ayında yapılacak revizyon sadece yabancıları değil, yerli futbolcuları da kapsayacak; devre arasında 1 ila 3 arasında Türk oyuncuyla yollar ayrılacak. İlk olarak, sakatlığını tamamen atlatan Emre Akbaba’ya 14 kişilik yerli kontenjanında yer açmak için bir isim gönderilecek. Ardından, devre arasında takıma katılacak futbolcu sayısı kadar yerli isimlere veda edilecek. Sakatlığı geçen Emre Akbaba’ya kontenjanda yer açmak için bir Türk oyuncuyu kesin gönderecek olan Galatasaray, ara transfer döneminde Sivasspor'un başarılı isimleri Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş’ı alırsa iki yerliye daha veda edecek.

ÖMER, ADEM VE ŞENER BANKO KALACAK
Ara transferde Demir Grup Sivasspor’dan Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş’ı almayı planlayan yönetim hedefine ulaşırsa, mevcut kadrodan toplamda üç oyuncusunu göndermek zorunda kalacak. Topun ağzındaki isimler Jimmy Durmaz, Selçuk İnan, Emre Mor, Taylan Antalyalı, Emre Taşdemir ve Ahmet Çalık.. Bu 6 oyuncudan en az biri ocakta takımdan ayrılacak. Buna karşılık, Ömer Bayram, Adem Büyük ve Şener Özbayraklı’nın ikinci yarıda takımda kalmaları garanti..

ONYEKURU'YA KARŞILIK MARIANO
Galatasaray’ın devre arasına dek oynayacağı maçlar ve yapılacak antrenmanlar, takımdan hangi futbolcuların gönderileceğini belirleyecek. Diğer yandan, yeniden kiralanan Onyekuru ve 28 kişilik TFF listesine yazılacak olan Linnes’in dönmelerinin ardından, sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan Luyindama’nın sözleşmesi askıya alınacak ve bir yabancıyla yollar ayrılacak. Bu oyuncunun da Mariano olması bekleniyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.