Erdinç Şehit: Sekidika transfer önümüzdeki hafta netleşir

Jesse Sekidika
Galatasaray devre arası transfer çalışmalarına tam gaz devem ederken gündemdeki isimlerden olan Jesse Sekidika konusunda genç oyuncunun Türkiye temsilcisi Erdinç Şehit, Radyospor'a konuştu. Sekidika transferinin önümüzdeki hafta netleşeceğini ifade ederken herkesin mutlu olması için çabaladıklarını da söyledi.

ALAN KULÜP İLERİDE ÇOK DAHA YÜKSEK MİKTARA SATABİLİR
Öncelikle belirtmeliyim ki, Jesse’nin menajeri ben değilim. Ben sadece Türkiye’de onun adına görüşmeler yapabilme hakkını elimde bulunduruyorum. Jesse’nin menajeri yurt dışında yaşayan Nijeryalı bir isim. Jesse özellikle son günlerde çok fazla gündeme geldi. İsmi Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile yazıldı. Bu kulüplerin Jesse ile ilgilenmesinden daha normal bir durum yok. 23 yaşında ve çok yetenekli bir oyuncudan bahsediyoruz. Eskişehirspor’a yapmış olduğu katkılarda ortada. Jesse’yi bünyesine katacak kulüp gelecek adına çok önemli bir yatırım yapmış olur. Atletik ve hızlı bir oyuncu. Sağ ve sol kanatta da etkili performanslar sergileyebiliyor. Alan kulüp ileride çok daha yüksek miktarlara yurt dışına satılabilir.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA NETLEŞİR
Galatasaray ile Jesse’nin anlaştığı yönünde çok sayıda haber çıktı ama henüz netleşen bir şey yok. Jesse şuan Nijerya’da ve Pazartesi günü Türkiye’ye gelecek. Jesse’nin hangi takıma transfer olacağı önümüzdeki hafta içinde netleşir diye düşünüyorum.

HERKESİN MUTLU OLMASI İÇİN UĞRAŞIYORUZ
Jesse’nin Eskişehirspor ile sezon sonuna kadar devam eden bir sözleşmesi var. Jesse’ye talip olan kulüplerin Eskişehirspor ile ortak hareket etmesi gerekiyor. Eskişehirspor bu ülkenin en önemli camialarından birisi. Bir an evvel Süper Lig’e dönmesi gereken camialardan birisi. Türk futbolu Sakaryaspor, Kocaelispor, Bursaspor, Eskişehirspor gibi köklü camialarla çok daha güzel. Bu kulüplerin yaşatılması adına her türlü çalışmaların yapılması gerekiyor. Jesse konusunda da Eskişehirspor’a karşı olan tüm sorumluluklar yerine getirilmeli. Eskişehirspor’un elinden futbolcu kaçırmak gibi bir düşüncemiz asla olmaz. 26 yıldır bu işlerin içerisindeyiz. Güzellikle, herkesin mutlu olacağı bir transferin sonuçlanması için çaba gösteriyoruz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.