ü Galatasaray'a Kemerburgaz müjdesi! - FCN Blog

Galatasaray'a Kemerburgaz müjdesi!

Kemerburgaz
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetimi 2 yıldır yoğun mesai harcadığı Kemerburgaz arazisinde hukuk mücadelesini kazandı ve ilk adım atıldı. Galatasaray kulübüne tahsis edilen Kemerburgaz'daki arazide tahliye ve yıkım işlemleri resmen başladı.

Futbol Arena'nın haberine göre; Sarı kırmızılı yönetimin ruhsat sahibinin maddi taleplerine karşı resmi daireler, bakanlıklar ve hukuk mücadelesi lehine sonuçlandı. Galatasaray'ın yeni kamp tesislerini kurmasının önündeki en önemli engel ortadan kalktı.

ARAZİNİN TAHLİYESİNDE ENGEL KALMADI
Galatasaray'ın yeni kamp tesislerinin kurulacağı Kemerburgaz'daki arazinin bir kısmı Enerji Bakanlığı tarafından verilmiş bir maden işletmesi ile çakışıyordu. Arazinin Milli Emlak tarafından Galatasaray'a tahsis edilmesinden sonra Enerji Bakanlığı, Galatasaray'a tahsis edilen araziyi maden sahasından çıkarma kararı almıştı. Ancak maden şirketi, bu karara rağmen araziyi terk etmemiş ve süreç uzamıştı. Şirketin Enerji Bakanlığı kararı aleyhine açmış olduğu davada daha önce verilmiş olan yürütmeyi durdurma kararının kaldırılmasıyla arazinin tahliyesi önünde hiçbir engel kalmadı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.