ü Mbaye Diagne'nin kaderi belli oldu! - FCN Blog

Mbaye Diagne'nin kaderi belli oldu!

Sene başında Club Brugge'a kiralık olarak yollanan ve oynadığı kulüpte kadro dışı kalan Diagne'nin kaderi belli oldu. Diagne, transferin bitimine bir gün kala Galatasaray'a geri dönmeyecek.

Milliyet Gazetesi kaynaklı habere göre; Galatasaray’da Falcao’nun yeniden sakatlanması ve Andone’nin de durumundaki belirsizlik, daha önce veto edilen Diagne’nin geri dönmesi konusunu gündeme getirdi.

Senegalli golcü bu kez Finansal Fair Play engeli karşısına çıktı. Diagne konusu ile ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Buna göre Senegalli forvet, Club Brugge’de kadro dışı kaldıktan sonra Galatasaray’a haber göndererek geri dönmek istediğini bildirdi.

Buna rağmen Diagne konusu geçtiğimiz günlerde yine masaya geldiği ortaya çıktı. Bu kez yapılan araştırmada Diagne’nin geri dönmesinin mali açıdan riskler taşıdığı ortaya çıktı.

Çünkü Belçika ekibi, sezon başında 3 milyon 350 bin euroya kiraladıkları Diagne için Galatasaray’a, “Biz devam etmesini istemiyoruz. İsterseniz size dönsün ve ikinci yarı için ödememiz gereken 1 milyon 675 bin euroyu silin” mesajı gönderdi.

Galatasaray’ın bunu kabul etmesi, Finansal Fair Play açısından başına iç açabilirdi. Bu nedenle de Diagne konusu tamamen kapandı. Kiralık formasını giydiği Club Brugge’de kadro dışı kalan Diagne, Brugge’de tek başına özel antrenmanlar yapıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.