ü Mustafa Cengiz: Afrika'ya gidenlere bir şey oluyor! - FCN Blog

Mustafa Cengiz: Afrika'ya gidenlere bir şey oluyor!

Galatasaray Lisesi'nde bugün gerçekleştirilen Divan Kurulu'na uzun bir süre sonra katılan başkan Mustafa Cengiz, toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Transfer dönemi ve gündeme dair görüşlerini dile getiren Cengiz, geçtiğimiz günlerde sıtma hastalığına yakalanan Henry Onyekuru'nun dönüş tarihini de açıkladı. Mustafa Cengiz'in açıklamalarının tamamı şu şekilde..

Transfer dönemi 31 Ocak'a kadar sürecek. Galatasaray için en uygun, en doğru, en optimum düzeyde elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Sayın hocamızla stratejik toplantıyı yaptık. Orada bir plan yapıldı. (Arda Turan konusunda) Sorun yok. Bununla ilgili ileride konuşuruz. Finansal Fair Play içinde elimizden geleni yapacağız. 

Onyekuru çok ağır bir hastalık geçiriyor. Sağlık ekibimizi, Yener İnce hocamı çok candan kutluyorum. Müthiş bir müdahale yaptı. Maalesef giderken ilaç alınmamış ve sıtmanın en tehlikelisine yakalandı. Eğer 48 saat içinde önlem alınmasaydı çok kötü sonuçlar olabilirdi. İnşallah 2 ile 3 hafta içinde düzelecek. Onyekuru genç bir kardeşimiz. Galatasaray aşığı. Sadece para değil, Galatasaray'ı gerçekten seviyorlar. Luyindama da öyle. Afrika'ya gidenlere bir şeyler oluyor. Onlara artık nazar boncuğu takacağız. Artık deve mi keselim, ne yapalım? Manevi açıdan dua etmekten başka bir şey yok elimizde. Allah nazardan, kazadan korusun. Önce insan ve futbolcumuzun sağlığı. Hepsini çok seviyoruz. İnşallah Galatasaray mayısta tekrar ipi göğüsleyecek.

Biz kulüp olarak FIFA ve TFF kurallarına uygun davranıyoruz. Rakiplerin yaptığına bir şey diyemem. Sivasspor'a şapka çıkarıyorum, tebrik ediyorum. Anadolu kulüpleri bizi zenginleştiriyor. Alanyaspor, Malatyaspor müthiş destan yazıyorlar. Ankaragücü o kadar zor durumda destan yazıyor. Geçen sene hak etmediler ama ligden düşen Erzurumspor, Akhisarspor, Bursaspor mücadele veriyor. Eskişehirspor mücadele veriyor. Futbol kentleri var. Eskişehir, Adana, Samsun, Kocaeli, Sakarya'nın ligimizde bulunması gerekir. İnşallah ligimizde bulunurlar. Anadolu kulüplerine büyük saygı duyuyorum.

Beşiktaş'la Fenerbahçe'nin harcama limitinin değişmesi için yaptığı itirazlarla ilgili görüşümü daha önce de belirttim: Oyun oynanırken kural değişmez.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.