Onyekuru'ya seyahat vizesi çıkmadı!

Galatasaray'ın ara transfer döneminde büyük umutlarla kadrosuna kattığı Henry Onyekuru, sözleşme imzalamaya gelmeden önce Nijerya'ya yaptığı seyahatte sıtma rahatsızlığına yakalanarak büyük bir tehlike atlatmıştı. Yıldız oyuncu ilk kontrollerin ardından ülkesine gitmek istese de, hem sağlık ekibi hem de teknik heyet buna izin vermedi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre;  Sıtma nedeniyle hastanede kontrol altında olan Onyekuru, bundan sonraki tedavisinin Nijerya'da sürmesi için yönetime başvurdu. Rahatsızlığı sebebiyle yaklaşık 1 ay takımdan uzak kalması ve bu süre zarfında da en az 5 maç kaçıracak oyuncu, "Nijerya'da sıtmanın tedavisi daha iyi yapılıyor. Benim özel doktorum var. Daha erken sahalara dönerim" dedi. Ancak hem sağlık ekibi hem de yöneticiler konuyu teknik direktör Fatih Terim'e danışarak buna izin vermedi. Tedavisi İstanbul'da devam edecek Onyekuru daha sonra kontrol için ülkesindeki doktora gidecek.

Nijeryalı futbolcunun hastalığın başlangıç sürecinden itibaren yaklaşık 4 kilo verdiği belirtildi. Doktorların tavsiyesiyle kısa sürede eski formuna kavuşacağı aktarılan oyuncunun yaklaşık 2-3 hafta içerisinde antrenmanlara geri dönmesi bekleniyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.