Kemerburgaz arazisi resmen Galatasaray’ın!

Galatasaray’da uzun süredir camiayı meşgul eden Kemerburgaz arazisi için sevindirici haberler gelmeye başladı. Mustafa Cengiz yönetimi bir süredir sürdürdüğü hukuk mücadelesini kazanarak arazinin tamamen Galatasaray’a kazandırılmasını sağladı. Kulübün yeni kamp tesislerini kurmasının önündeki en önemli engel ortadan kalktı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da mevcut yönetim, kulübe yeni tesis kazandırma konusunda önemli bir hukuk zaferi elde etti. Geçmiş yıllarda kulübe tahsis edilen Kemerburgaz’daki arazide tahliye ve yıkım işlemleri resmen başladı. Sarı kırmızılı kulüp hemen Kemerburgaz’a bayrağı dikecek. Tesis çalışmalarına başlanıp 2 yıl içinde tamamlanacak ve kulüp yeni tesislerine taşınacak. Sürecin uzamasının nedeniyse arazinin bir kısmının üçüncü bir şahsa Enerji Bakanlığı tarafından verilmiş bir maden işletmesi ile çakışması..

Arazinin geçmiş yıllarda Milli Emlak tarafından Galatasaray’a tahsis edilmesinden sonra Enerji Bakanlığı, maden işletmesini çıkarma kararı almıştı. Şirketin bu durum üzerine Enerji Bakanlığı kararı aleyhine açmış olduğu davada daha önce verilmiş olan yürütmeyi durdurma kararının kaldırılmasıyla arazinin tahliyesi önünde hiçbir engel kalmadı. Geçtiğimiz gün Eyüp Sultan Belediyesi’ne ait ekipler arazinin tahliyesi için yıkım işlemlerine başladı. Tahliyenin ardından arazi Milli Emlak tarafından boş olarak teslim alınacak ve Galatasaray’a devredilecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.