Lemina'nın sakatlığı planları bozdu!

mario-lemina
Pazar günü Kadıköy'de Fenerbahçe'ye konuk olacak Galatasaray'da Mario Lemina'nın sakatlığı Fatih Terim'in planlarını bozdu. İmparator yıldız futbolcunun sakatlığı sonrasında alternatif arayışlarına girişti. Galatasaray'da ilk plan Ryan Donk'u orta alana çekmek olacak. 

Fanatik gazetesinin haberine göre; Galatasaray'da Mario Lemina'nın yokluğunda ilk planda Donk’un orta alana çekilmesinin planlandığı öğrenildi. Ancak derbiye kadar Florya’da çeşitli olasılıklar masaya yatırılacak ve teknik kadro son kararını verecek.

İşte Lemina’nın sakatlığı sonrası Galatasaray’da teknik kadronun üzerinde çalışacağı kadro denemeleri:

1. DONK-SERI: Donk’un orta alana çekilip Ahmet Çalık’ın savunmada Marcao ile beraber oynaması ilk olasılık. Seri ve yanında oynayayacak futbolcuların ikili mücadelelerde agresif kalamayacağı düşüncesiyle bu düşünceyi ön plana çıkardı.

2. ÖMER-SERI: Bu durumda Donk’un pozisyonu ile oynanmayacak. Ömer’in çalışkanlığı bu bölgede zaman zaman oynaması dikkate alınacak. Onyekuru da bu durumda sol önde forma giyecek.

3. BELHANDA-SERI: Belhanda kartına başvurulması da yine seçenekler arasında... Ancak böyle bir durumda orta sahanın düşmesinden çekiniliyor.

4. SELÇUK-SERI: Kaptan Selçuk da ihtimaller arasında. Ne var ki emektar oyuncunun form durumu bu tercihi fazla riskli hale getiriyor.

5. TAYLAN-SERI: Fatih Terim’in önünde orta alanda kullanabileceği son seçenek, bu ikili. Taylan’ın tecrübesizliği en büyük dezavantajı...

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.