Yönetim ve teknik heyet harekete geçti!

Galatasaray'da tüm camia hafta sonu oynanacak derbiye odaklanmış durumdayken, teknik heyet ve yönetim derbi öncesinde harekete geçti. Oyuncuların baskıdan olabildiğince etkilenmemesini isteyen teknik heyet özel bir yemek etkinliği düzenlemeye hazırlanırken; Mustafa Cengiz yönetimi de geçmiş tüm alacakları ödemeye hazırlanıyor. 

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da hafta sonu oynanacak derbi tüm camianın odak noktası haline geldi. Ligin ikinci yarısına etkili bir giriş yapan ve zirveye ortak olan Galatasaray'da hafta sonu oynanacak derbi şampiyonluk yolunda önemli bir viraj olarak yer alıyor. Kadıköy'de ezeli rakibi karşısında çok uzun süredir kazanamayan Galatasaray'da hem yönetim hem de teknik heyet oyuncuların derbi için yaşayacağı stresi en aza indirgemek için çaba sarfediyor. 

YÖNETİMDEN EKONOMİK MORAL
Mustafa Cengiz yönetimi, pazar günü oynanacak derbi öncesinde takıma ekonomik anlamda motivasyon yapacak. Oyuncuların alacakları hesabına yatacak. Bu da yaklaşık 6 milyon avro civarında bir rakama denk geliyor. Ayrıca başkan zorlu maçta takımı yalnız bırakmayacak ve Kadıköy’de olacak.

TEKNİK HEYET YEMEK ORGANİZE EDİYOR
Teknik direktör Fatih Terim ve kurmayları, oyuncuların üzerindeki baskıyı azaltmak ve motivasyonu artırmak için yemek organize edecek. Yemeğe futbolcular aileleriyle beraber katılacak. Benzer uygulama geçtiğimiz sezonlarda da yapılmıştı ve tüm takıma "aile" olgusu yaşatılarak önemli bir birliktelik sağlanmıştı. Fatih Hoca, derbi kadrosunu maç gününe kadar açıklamayacak ve herkesi hazır tutacak. Ayrıca yeni isimler üzerindeki derbi baskısı da aza indirgenmiş olacak. Aslan, 20 yıldır Kadıköy’de kazanamasa da Fatih Hoca ve yardımcıları bunun takım üzerinde olumsuz bir etki oluşturmayacağı görüşünde.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.