ü Mustafa Cengiz: "4 kulüp erteleme istememiş." - FCN Blog

Mustafa Cengiz: "4 kulüp erteleme istememiş."

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz Koronavirüs salgınıyla ilgili GS TV'ye açıklamalarda bulundu. Cengiz, öncelikle Koronavirüs testleri pozitif çıkan Fatih Terim; Abdurrahim Albayrak, eşi ve çocuğuna geçmiş olsun dileklerini ileterek sözlerine başladı.

"Öncelikle kulüpte çalışmakta olan mesai arkadaşlarıma hem teşekkür hem tebrik ediyorum.Abdürrahim beyin oğlu Hikmet Albayrak'ın da testi pozitif çıktı. Onu hep unutuyoruz. Ona da çok geçmiş olsun. Yusuf (Günay) beyin de sonuçları gelecek. Hepsinin sonuçlarının negatif geleceğini umut ediyoruz."

"HOCAMIZIN DURUMU İYİ"
"Hocamızın durumu çok iyi, sağlığı yerinde, sevenleri sevinsin, rakipleri biraz daha çalışsın, sahaya dönecek. Karşılıklı espriler yapıyoruz. Bana gelince, bende hiçbir şey yok. Öksürük yok, ateş yok. Arada öksürürsem de yanlış anlaşılmasın. Hiçbir belirti yok açıkçası. Sonuçları da hala bekliyoruz."

"TALİMATLARA UYMALIYIZ"
"Doktorlarımızın söylediğine göre, yüzde 80 oranında yakalanacağız bu hastalığa. Sonra da geçecek. Ya ayakta ya tedavi olarak. Devlet Ulusal Kurutuluş Savaşı gibi acil durumda. İlgili bakanlıkların tüm talimatlarına uymamız gerekir. Bu salgından kaçış pek yok gibi. Önemli olan tüm yönergelere titizlikle uyarak bunu atlamaktır. Kadınları ve çocukları korumalıyız. Yaşlıları da unutmamalıyız tabii ki."

"BİZ ADETA YALVARDIK"
"Biz uyarılarımızı çok yaptık, adeta yalvardık. Bazı algı yapıcılar, biz sanki maçın seyircili oynanmasını istemişiz gibi aktarılıyor. Kronoloji belirtilmiyor. Biz bir kere devletimizin yanındayız. Onlar ne karar verirse kabul ederiz. İlk başta TFF başkanı Nihat Özdemir maçın seyircili oynanacağını söylemişti. Biz de 'Devlet seyircili oynatacak, biz önlemlerimizi aldık. Provokasyonlara gelmeyin. Camiaları birbirine düşürmeye çalışanlara inanmayın' 

"4 KULÜP ERTELEME İSTEMEMİŞ"
"Sonra ise 12 Mart perşembe günü, devletimiz seyircisiz oynatma kararı aldı. Biz şaşırdık. Hemen o akşam devletle irtibata geçtik. Bizim bilmediğimiz şeyler olduğunu gördük. Biz de seyircisiz yerine ettleme istememizin sebebi puan ve puanlar mı? Asla... Bizim zaten kalan 8 maçımızın 5'i deplasmanda... Ama biz iç saha avantajımızı kullanmak istemedik. Futbolcularımız huzursuzdu. Fatih hoca ikna etti herkesi ve biz maça çıktık. Fakat maalesef TFF başkanı müthiş bir inatla, ligi seyircisiz devam ettirmek istediler. Bizden başka da kimse bunu söylemedi. Bu süreç içinde çok rahatsız olduk. Anlatmak istediğimiz şeyleri anlatamadık. Ben en son Nihat (Özdemir) beyi aradım. Bu bir sağlık sorunu, bu nedenle ertelemek istedik. 'Biz stadımızı dezenfekte ettik' dediğimizde zaten seyircili oynama kararı vardı. Nihat beyi aradığımda 'Ben Kulüpler Birliği'nden ıslak imza isterim' dedi. Ben de Mehmet Sepil'i aradım ama Sepil 4 kulübün oynamak istediğini belirtti.Sağ olsun devletimiz, sağ olsun Cumhurbaşkanımız, var olsun bakanımız, ilgili federasyon maçları için erteleme kararını yüzlerine okudu."

"4 KULÜP İÇERİSİNDE FENERBAHÇE YOK"
"Yiğidi öldür hakkını yeme. Fenerbahçe erteleme istedi. Maçların oynanmasını isteyen 4 kulüp arasında Fenerbahçe yok. Onların da affına sığınarak bunu söylüyorum. 4 kulübü ben açıklayamam ama isterse başkan (Nihat Özdemir) açıklar."

"BU KİN, NEFRET NİYE"
"Ama sonra ne oldu? Ben hala da sonucumu bilmiyorum. Ölüm de nereden gelirse gelsin... Kimsenin burnunun kanamasını da istemem. Sanki bu virüs Wuhan'da değil de Türk Telekom Stadı'nda yaratıldı gibi konuşuyor herkes. Bir teknik direktörün hastaneye yattığını, onların evlatlarının durumunu hayal edebiliyor musunuz? Bu kin ve nefret niye? Lütfen insanların tuzağına düşmeyin. Keşke Abdurrahim, Fatih hoca, aynı şekilde Göksel başkan ve eşi rahatsızlanmasaydı da biz de puan alamasaydık. Hiçbir şey insan hayatından değerli değildi."

"BASKETBOLCULAR SAHAYA ÇIKMIYORDU"
"Basketbolcu arkadaşlar sahaya çıkmıyordu. Ben çıktım parkede oturdum. Futbolcuların arasında müthiş bir rahatsızlık oldu. Zaten birbirleri arasında yıldırım gibi haberleşiyorlar. Hepsinin ailesi var. Onları düşündüler. Çok huzursuzdular." 


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.