ü Mustafa Cengiz: "Süper Kupa niye oynanmadı?" diye sorarım! - FCN Blog

Mustafa Cengiz: "Süper Kupa niye oynanmadı?" diye sorarım!

Galatasaray Doğa Sigorta'nın Pınar Karşıyaka'yı ağırladığı maçı yerinde takip eden Başkan Mustafa Cengiz karşılaşmanın ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cengiz, Galatasaray'ın her şartta mücadele edeceğini söylerken 2011'de şike nedeniyle oynanmayan Fenerbahçe-Beşiktaş Süoer Kupa finaline de atıfta bulundu. 

"GALATASARAY HER ŞARTTA MÜCADELE EDER"
"Maçlar devletimizin talebi üstüne seyircili oynanacak, bizim görevimiz her türlü hijyenik görevi yapmak dedik. Akşam maçların seyircisiz oynanması kararı alındı. Biz, devletimizin her türlü kararına uymak durumundayız. Sağlık varsa her şey ikinci plandadır. Sadece seyirci sağlığı değil, sporcu, görevli, basın mensuplarının sağlığı da önemli. Herkeste bir çekince var. Şu an için her zemin, her saha ve her şartta Galatasaray mücadelesine devam eder. Biz değerli rakiplerimizle saygı içinde her zaman karşı karşıya geliriz. Seyircisiz oynadığımızda Galatasaray'dan 3 puan alabilir miyiz hesaplarının yapıldığını hissettik. Bu hiç hoş değil."

"MENTAL GELİŞİMLERİ FETÜSTE DURMUŞ"
"Biz rakiplerimizle eşit şartlarda oynamak isteriz. Hafızası dar olan insanlara söylüyorum, seyircili oynandığında önlem alıyoruz dediğimizde devletimiz kesinlikle seyircili oynanacak demişti. Tabii ki sporcular tedirgin. Kötü niyetlilere bir şey anlatamıyorsun. Mental gelişimleri fetüste durmuş. Kötü niyetli zaten her dediğini farklı bir yere çekecek." 

"OYUNCUMUZ ATEŞLENDİ" 
"Devletimizin her kararına titizlikle riayet edeceğimizi titizlikle yerine getireceğimizi bildiririm ama bugün basketbol sahasındayız gördüğünüz gibi. Bir sporcumuz (Aaron Harrison) ateşle yattı, test edildi, negatif çıktı. Şu anda gözetim altında, 10 gün evde olacak. Takım arkadaşları endişeli.Bugün kızlarda oynadığımız maçta rakibimiz Fransa'dan geldi. Erkeklerde oynadığımız maçta rakibimiz Ukrayna'dan geldi. Bir değerli rakibimizi yendik, bir değerli rakibimize yenildik. Onlar olmadan Galatasaray olmaz. Bizim kimseye en ufak saygısızlığımız olamaz. Taraftarı birbirine düşürücü, camiaları ayırt edici, gergin günlerden geçtiğimiz bu dönemde lütfen kışkırtıcı beyanatlar vermeyelim. Sevmesek bile saygı gösterelim. Biz bütün rakiplerimizi seviyoruz. Onları sevenleri de seviyoruz."

"HER KOŞULDA DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ"
"Bizim erteleme talebimize öyle şiddetli bir tepki verildi ki. Dün seyircili oynansın istiyordu, ertesi gün ertelensin dedi. Arada devletimizin aldığı karar var. Ben mertçe, düello, adil karakterinde bir şampiyonluğu istiyorum. Bir tek Bursaspor ve Kulüpler Birliği'ndeki birçok başkan ertelenmesini istiyor ama bir biz sesimizi çıkardık. Amaç Galatasaray'ın puan yitirmesine yönelik bir beklentiyse biz bir şey diyemeyiz. Devletimiz ne isterse onu yaparız ama önerimizi vermekte de görevliyiz. Her koşulda devletimizin yanındayız." 

"SÜPER KUPA NİYE OYNANMADI DİYE SORARIM"
"Buna girersek 43'ten gireriz, Rizespor'dan çıkarız. Gençlerbirliği'ne gireriz, Süper Kupa niye oynanmadı diye sorarım. Bunlara girmeyelim."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.