ü Yönetimden futbolculara: Ya feda et ya da ertele! - FCN Blog

Yönetimden futbolculara: Ya feda et ya da ertele!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs başta futbol olmak üzere tüm spor branşlarını durdurma noktasına getirirken, kulüplerin birinci önceliği ekonomik krizi yönetmek oldu. Avrupa'da bir çok kulüp oyuncularının maaşlarında ciddi kesintilere gitme kararı alırken, Galatasaray yönetimi de oyuncularla özel bir toplantı yapma kararı aldı. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını nedeniyle spor kulüpleri de ekonomik olarak zora girdi. Juventus ve Barcelona başta olmak üzere bazı kulüpler oyuncularıyla anlaşarak maaşlarda indirime gitti. Galatasaray da harekete geçerek Falcao, Muslera, Feghouli ve Belhanda ile masaya oturacak ve oyunculardan maaşlarında indirim talep edecek. Bir başka seçenek ise ödemelerin 3 ay ertelenmesi... 

İNDİRİM TALEP EDİLECEK
Sarı-kırmızılı yönetim, ilk etapta maaşı yüksek futbolcularla masaya oturmanın hesaplarını yapıyor. Falcao, Muslera, Belhanda ve Feghouli ile görüşecek olan Galatasaray, 4 futbolcudan kazançlarında indirim talep edecek. Bu isimlerle anlaşma sağlanırsa operasyon genişleyerek tüm takıma yayılacak.

FEDA OLMAZSA ERTELEME
Galatasaray yönetiminin düşündüğü bir başka seçenek ise oyuncuların alacaklarını 3 ay ertelemesi. Maaş indirim istediği kabul görmezse B planı olarak ödemelerin ertelenmesi masaya yatırılacak. Yaklaşık 7 milyon euroluk kazancıyla Falcao hem Galatasaray'ın hem de Süper Lig'in en fazla kazanan ismi konumunda. Sarı-kırmızılı takımın deneyimli yıldızlarından Feghouli 3.8 milyon euro, Muslera 3.5 milyon euro, Belhanda ise 3.3 milyon euro kazanıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.