ü 40 dakikaya 4 kritik uyarı! - FCN Blog

40 dakikaya 4 kritik uyarı!

Galatasaray'da teknik patron Fatih Terim taburcu olduktan sonra ilk iş olarak, oyuncularıyla telekonferans toplantısı gerçekleştirdi. Hastanede tedavi gördüğü dönemde bile takımla yakından ilgilenen Terim, yaklaşık 2 hafta sonra oyunlarıyla iletişim kurdu. Tecrübeli çalıştırıcı uyarıları, neşeli tavırları ve süreçli ilgili tespitleriyle 40 dakikalık telekonferansa adeta damga vurdu.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; koronavirüs tedavisi gördüğün hastaneden taburcu olan ve evinde istirahat eden Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, önceki gün futbolcularıyla telekonferans vasıtasıyla görüştü. Hastanede tedavi gördüğü dönemde bile takımla yakından ilgilenen, futbolcularının verilerini takip eden tecrübeli adam 17 gün aranın ardından sarı kırmızılı oyuncularla iletişim kurdu. Oyuncularıyla son olarak 18 Mart’ta Florya’da bir arada olan tecrübeli teknik adam uyarıları, neşeli tavrı, planlama ve süreçle alakalı görüşleri ile 40 dakika süren ‘telekonferans’ zirvesine damga vurdu. Erken tanı ve teşhis sayesinde tedavisi başarıyla tamamlanan Fatih Terim, futbolcularına sağlık durumu ve hastanede yaşadığı süreçle alakalı bilgi verdi. Tecrübeli çalıştırıcı, tüm takımın katıldığı telekonferansta futbolcularına 4 önemli nasihatte bulundu.

AYAKTA KALIN
Mental olarak ayakta kalın. Pozitif olun. Bu süreç geçecek. Demoralize olmayın.

AİLENİZE SAHİP ÇIKIN
Ailenize sahip çıkın. Eşinizin ve çocuklarınızın moralini her zaman yüksek tutun.

EVDEN ÇIKMAYIN
Her şeyin başı sağlık, bunu asla unutmayın! Evde kalın ve dışarı çıkmayın.

KİLO ALMAYIN
Kilo almayın! Evdesiniz diye kilo almış şekilde karşıma çıkmayın!

HER TARİHE ALTERNATİFLERİ HAZIR
Fatih Terim bu uyarıları yaparken sarı kırmızılı futbolculardan beslenme uzmanlarının özel olarak hazırladığı listeye sadık kalmalarını istedi. Performans ekibinin gönderdiği videoların ise her gün uygulanmasını isteyen Terim, futbolcularına fiziksel durumlarını ilk günden itibaren takip ettiğini özellikle belirtti. Tecrübeli teknik adam futbolcularına, Süper Lig’in başlayacağı tarihe göre alternatif planlamaların da hazırlandığını ifade etti. Liglerin oynanması durumunda temmuza kadar süreceğini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı “Bu konuda bir endişeniz olmasın. Fizik-performans kadar mental olarak da ayakta kalın” dedi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.