ü Abdurrahim Albayrak, koronavirüs hakkında konuştu! - FCN Blog

Abdurrahim Albayrak, koronavirüs hakkında konuştu!

Dünyayı sarsan korona virüsü bütün sosyal ve ekonomik dengeleri bozarak insan hayatını doğrudan etkiledi. Türkiye'de, özellikle Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak'ın bu virüse yakalanmaları insanlar üzerinde büyük bir şok bıraktı. Geçtiğimiz günlerde bu iki isim tedavilerinde gelişme olması nedeniyle taburcu edilerek evde karantina altına alındı. 

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Kendisi gibi virüsü kapan eşi Şükran Albayrak ve oğlu Hikmet Albayrak'la hastanede tedavi gören Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak 15 gün sonra taburcu oldu. Abdurrahim Albayrak, yaşadıklarını Sabah Gazetesi'nden Levent Tüzemen'e anlattı. İşte Albayrak'ın sözleri...

ATEŞ, ÖKSÜRÜK, HALSİZLİK
"Ateş, öksürük, halsizlik vardı. Yani grip ya da soğuk algınlığı geçirdiğiniz zaman yaşadığınız şeyler. Şikayetlerim devam edince doktoruma başvurdum. Hastaneye gittim tetkikler yapıldı"

PSİKOLOJİ ÇOK ÖNEMLİ
"Koronavirüs testimin pozitif çıkmasıyla da iki hafta süren bir hastane süreci yaşadım. Elbette sıkıntılarım oldu. Fakat çok iyi bir sağlık heyeti tarafından tedavime başlandı. Önce ateşim sonra öksürüğüm git gide azaldı. Burada önemli olan insanın psikolojisi."

BU SÜREÇTE BOL BOL DUA ETTİM
"Moraliniz iyi olursa emin olun ki ilaçlarla birlikte daha fazla etki ediyor. Hastane süresince yalnız kaldım. Kimseyle temas etmedim. Bol bol dua ettim."

MORAL HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ
"Aynı hastalığa yakalanan oğlum ve eşimi göremediğim için onlar için de elimden sadece dua etmek geldi. Binlerce telefon ve mesaj aldım. Çoğuna cevap veremedim. Ama hepsi moral oldu. Hastalığın yaşla ilgisi var ama insanın moralinin yerinde olması her şeyden önemli."

EVDE KAL, HASTANEDE KALMA
"Size diyorum ki evinizde kalın, devletimizi dinleyin. Hastanelerimiz, doktorlarımız mükemmel. Evde kalırsak onların da işi rahatlar. Evde kal hastanede kalma. Bunu sürekli söylüyorum. Söylemeye de devam edeceğim."

AYRI YERLERDELER
Albayrak'la birlikte eşi Şükran Albayrak ve oğlu Hikmet Albayrak da Koronavirüs'e yakalanmıştı. Taburcu edilmelerinin ardından Şükran Hanım evlerinde kalırken Abdurrahim Albayrak, tedbir amaçlı şirketinde kendisine ait özel odaya yerleşti. Odanın her türlü izolasyonun sağlandığı belirtildi.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.