ü Babel ve Diagne için karar verildi! - FCN Blog

Babel ve Diagne için karar verildi!

Koronavirüs hastalığını yenen teknik direktör Fatih Terim yeni sezonun planlaması için kurmaylarıyla sürekli telekonferans üzerinden toplantılar yaparken, yeni sezonun kadro planlamasını da taslak olarak oluşturmaya çalışıyor. Deneyimli teknik adam hem maaş bütçesi hem de kadronun ihtiyaçları doğrultusunda Mbaye Diagne ve Ryan Babel'e kapıları kapattığı iddia ediliyor.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; koronavirüs salgını futbol kulüplerini mali krizin eşiğine getirdi. Avrupa'nın devleri bile maddi akışın durmasıyla, en büyük kalemlerin başında gelen oyuncu ücretlerinde yüzde 70'lere varan indirime gitmeye başladı. Galatasaray da bu hafta video telekonferans metoduyla yapacağı toplantının ardından sezonun geri kalanı için oyuncu maaşlarını düşürmeye hazırlanıyor ancak bu sezonun yankıları gelecek sezona da tesir edecek. Bu yüzden sarı-kırmızılılar gelecek yıl takımın yıllık 60 milyon avroyu bulan maliyetini düşürmenin hesaplarını yapıyor. Cimbom'u bu konuda en çok da geri dönecek olan kiralıklar düşündürüyor. 

Sezon başı Club Brugge'a kiralanan Mbaye Diagne ve devre arası Ajax'a giden Ryan Babel ikilisinin sezon sonu İstanbul'un yolunu tutacak olması, Galatasaray'ın planlarını zora sokuyor. Belçika'da bir türlü dikiş tutturamayan Diagne'nin yıllık 2.4 milyon Euro, Babel'in de 2.5 milyon Euro'luk kontratları var. Aslan bu iki isimi iyi bir ücrete satarak yeni transferler için kaynak sağlamak istiyordu ancak bütün dünyada kulüplerin alım gücünün düşmesi hesapları bozdu. Sarı-kırmızılılar hiç değilse 5 milyon avroyu bulan maliyetlerinden kurtulmak adına bu iki oyuncunun menajerlerine şimdiden 'Kendinize kulüp bulun' talimatını verdi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.