ü Euroleague ve Eurocup hakkında karar verildi! - FCN Blog

Euroleague ve Eurocup hakkında karar verildi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında hayat durma noktasına gelirken, futbol ve voleybolun ardından basketbolda da gerçekleşen kulüpler arasındaki uluslararası turnuvalar hakkında ULEB kararını açıkladı. Euroleague ve Eurocup hakkında yeni düzenlemelerin getirildiğini belirten yetkililer, sezonun kalan kısmıyla ilgili 2 farklı planın uygulanacağını belirtti.

KESİN KARAR 24 MAYIS'TA VERİLECEK
Euroleague ve Eurocup'ın yönetimini elinde bulunduran ULEB yaptığı son toplantıda Avrupa basketbolunun geleceği hakkında çarpıcı kararlar aldı. THY Euroleague ve Eurocup'ta sezonun devam edip etmeyeceğine ilişkin kesin kararın 24 Mayıs'a kadar verileceği aktarıldı. Avrupa Ligi yönetiminin maçlara devam kararını sadece sağlık otoritelerinin izin vermesi durumunda alacağı vurgulandı. Şartların elvermesi durumunda THY Euroleague'de kalan 54 karşılaşmanın tamamlanacağı ve şampiyonu belirlemek için tek maç eleme usulüne göre 8'li final yapılacağı kaydedildi. Eurocup'ta ise çeyrek final, yarı final ve finalin iki veya tek maç eleme usulüne göre tamamlanacağı ifade edildi.

TEK MERKEZDE SEYİRCİSİZ OYNANACAK
Sezona devam kararı çıkması halinde oyuncuların gerekli ise 29 Mayıs - 11 Haziran tarihlerinde karantinaya gireceği, 12 Haziran - 2 Temmuz'da da hazırlık kampına alınacağı belirtildi. Organizasyonlara devam edilmesi halinde THY Euroleague maçlarının 4-26 Temmuz'da, Eurocup karşılaşmalarının ise 4-17 Temmuz'da tek merkezde seyircisiz olarak oynanacağı ifade edildi.

MAAŞ ÖDEMELERİ DURDURULDU
Avrupa Ligi'nden yapılan açıklamada, kulüplerin ve Avrupa Ligi Oyuncular Birliği'nin müsabakalar tekrar başlayana kadar basketbolcu maaşlarının ertelenmesi yönünde anlaşmaya vardığı belirtildi. Sağlık koşullarının elverdiği zaman maçların başlaması ve sezonun tamamlanması durumunda maaşların yüzde 85'inin, iptal edilmesi halinde yüzde 80'inin 15 Ağustos'a kadar oyunculara ödeneceği ifade edildi. Oyuncu sözleşmelerinin 31 Temmuz'a kadar geçerli sayılacağı, sezonun iptali durumunda ise sözleşmelerin sona ermiş kabul edileceği kaydedildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.