ü Galatasaray'da maaş bütçesi düşürülüyor! - FCN Blog

Galatasaray'da maaş bütçesi düşürülüyor!

Galatasaray, Koronavirüs salgınının yarattığı maddi kayıp nedeniyle oyuncu maaşlarını kısmayı planlıyor. Mevcut kadrodaki yüksek maaşlı birçok isim yolcu, Falcao ve Belhanda gibi yıldızlar için de teklif bekleniyor.

Fanatik gazetesinin haberine göre; Sarı-Kırmızılılar, gelecek sezon maaş bütçesini düşürerek, 1.5 milyon Euro seviyesine çekmeye karar verdi. Bu limitin üzerinde yeni transfer yapılması veya sözleşme yenilenmesi düşünülmüyor. Ayrıca mevcut kadrodaki yüksek maaşlı oyuncularla da yolların ayrılması ya da kazançların karşılıklı anlaşmayla düşürülmesi planlar arasında yer alıyor.

İLK YOLCULAR YUTO VE MARİANO
İlk başta kontratları sezon sonunda bitecek olan Yuto Nagatomo ve Mariano ülkelerine gönderilecek. Kiralık isimlerden Andone de İngiltere’ye, kulübü Brighton’a geri dönecek. Sezonu Club Brugge’de kiralık geçiren Mbaye Diagne için gelecek tüm transfer teklifleri değerlendirmeye alınacak. Senegalli golcünün Galatasaray’da yola devam edebilmesi adına tek yol; 2.1 milyon Euro olan maaşını 1.5 milyona çekmesi. Aksi takdirde teklife bakılmaksızın yollar ayrılacak.

FALCAO İÇİN TEKLİF BEKLENİYOR
Takımın en yüksek maaşlı yıldızı Radamel Falcao da topun ağzındaki bir başka isim. Garanti ücreti 5 milyon Euro olan ve bonuslarla birlikte senelik kazancı 7 milyon Euro’ya ulaşan 34 yaşındaki golcüye iyi bir teklif gelmesi halinde, bu da masaya yatırılacak. Kolombiyalı yıldızın ayrılmak istemesi halinde de, kalması için ısrar edilmeyecek.

BELHANDA DA YOLCU
Gözden çıkarılan bir diğer oyuncu Belhanda. Faslı futbolcu senede 3 milyon 350 bin Euro garanti maaş, bonuslarla beraber de 5 milyon Euro azanıyor. Yeni sezonda 10 numaralı formasını Emre Akbaba’ya kaptırması beklenen Belhanda’nın da bonservis rakamına bakılmaksızın satılması gündemde.

BABEL VE FEGHOULİ İÇİN TEKLİF BEKLENİYOR
Satılmasına kesin gözüyle bakılan isimlerden biri de, ikinci yarıyı Ajax’ta kiralık geçiren, ancak geçtiğimiz günlerde sözleşmesi feshedilen Ryan Babel. 3 milyon 850 bin Euro’luk maaşıyla takımın en çok kazanan ikinci oyuncusu olan Feghouli de, iyi bir teklif gelmesi durumunda satılacak isimler arasında bulunuyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.