ü Maaş bütçesinde 20 milyon Euro feda! - FCN Blog

Maaş bütçesinde 20 milyon Euro feda!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında hayat durma noktasına gelirken, Galatasaray yönetimi oyuncuların maaşlarında indirime gitme konusunda harekete geçti. Oyuncularla özel olarak görüşen yönetimin en büyük hedefi ise toplam maaş bütçesinde 20 milyon Euro indirime gitmek! 

Takvim gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray, ücret indirimi konusunda futbolcularla görüşmelere başladı.  Oyunculardan, garanti ücretlerinde yüzde 30 indirim yapmalarını isteyen sarı kırmızılı yönetimini hedefi; bu sezon 68 milyon euro olan A takım bütçesini 48 milyon euroya indirmek.. Koronavirüs nedeniyle kulüpler ciddi ekonomik sıkıntılar yaşarken, FIFA geçtiğimiz günlerde yayınladığı bildiride, oyuncu ve teknik adam ücretlerinde indirim yapılmasına olumlu yaklaştığını göstermişti. Bu bağlamda Galatasaray yönetimi pazartesi akşamı itibarıyla futbolcular ve A takım profesyonelleriyle görüşmelere başladı. 

Yönetimin, futbolculardan, yıllık garanti ücretlerinden yüzde 30 civarında indirime gitmelerini talep ettiği belirtildi. Sarı kırmızılılar, bu sezon 68 milyon euro olan A takım bütçesini 48 milyon euroya indirmeyi hedefliyor. Bu noktada yönetimin elini güçlendiren bir başka nokta ise kiralıklar dahil 7 futbolcunun (Ryan Donk, Yuto Nagatomo, Mariano, Selçuk İnan, Florin Andone, Jean Michael Seri, Mario Lemina, Henry Onyekuru) kontratının sezon sonu bitecek olması..

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.