ü Ömer Bayram: Bu sene futbol oynanmaz diye düşünüyorum.. - FCN Blog

Ömer Bayram: Bu sene futbol oynanmaz diye düşünüyorum..

Galatasaray'da bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken ve sezonun X-Faktörü olmayı başaran Ömer Bayram koronavirüs salgını sonrasında karantina günlerini evinde geçirirken, Hollanda basınına da özel bir röportaj verdi. Bu yıl futbol oynanacağını düşünmediğini belirten Bayram, pandemi sürecinde asıl düşünülmesi gereken kişilerin dar gelirli aileler olduğunu belirtti. Ömer Bayram'ın röportajının tamamı şu şekilde..

BU SENE FUTBOL OYNANMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM
Açıkçası, ben bu yıl bir daha futbol oynanacağını sanmıyorum. Ağustos'da da, Eylül ayında da oynanmaz. Beşiktaş maçını seyircisiz oynadık. Bu bir komedyenin, seyirci olmadan şaka yapması gibi bir şey. Taraftar olmayınca, gerçekten heyecan da olmuyor. Seyircisiz futbol, futbol değil. Bilim adamlarını dinlemek lazım, sadece bir şeyler söylemek için söyleyenleri umursamayın. Yakın zamanda bir şeyler değişmeyecektir. Koronavirüs haberlerinden kaçış yok, her yerde bu haberler. Ama Ağustos ayında ligler başlarsa, eminim ki geride bıraktığımız bu günler çok uzak gelecek.

FUTBOLCULAR AYRICALIKLI BİR GRUPTAYIZ
Fatih Terim'in koronavirüs testi pozitif çıkınca endişelendim. Çevremdeki insanlarda henüz bir problem olmadı ama annem ve babam için telaşlandım. Onları dışarı çıkmamaları, alışveriş yapmaları gerektiğinde de markette çok az kalmaları yönünde uyardım. Ben şanslıyım, telefonuma iki dokunuşla, istediğim her şeyi sipariş edebiliyorum ancak birçok insan bunu yapamıyor. Biz futbolcular, ne kadar ayrıcalıklı bir grupta olduğumuzu hiçbir zaman unutmamalıyız. Şu anda dünyanın koronavirüs ile mücadelesi her şeyden önemli, futbol ikinci plana düştü. Bir futbolcu olarak harika bir hayat yaşıyoruz; seyahat ediyoruz, lüks otellerdeyiz, iyi maaş alıyoruz ve futbol oynuyoruz. 

BU SENE KUŞLAR GİBİ ÖZGÜRÜM
Benim tüm futbol hayatım değişimle geçti. Akhisarspor'da kupa kazandıktan sonra Galatasaray'a geldiğim ilk sene zor geçti. Alışmak zaman aldı. Çocukken hayalini kurduğum takımdaydım ancak çok fazla başarılı olmak istediğim için bu biraz geri tepti. Ancak yine de kendime inandım ve bu da iyi bir sezon geçirmemi sağladı. Bu sezon kuşlar gibi özgürdüm. Geçen seneden dersler çıkardım. Mental ve fiziksel açıdan daha güçlendim. Geçen sezon her şeyi kusursuz yapmaya çalışıyordum ve bu olmadı. Şu anda çocukluk zamanlarımdaki gibi oynuyorum.

EURO 2020'nın 1 yıl ertelenmesi güzel olmadı ama ailemde birinin koronavirüs kapması daha kötü olurdu. Bir oyuncu Avrupa Şampiyonası'na kaç kez gidebilir ki... Şu anda durumun nasıl gelişeceğine bakacağız.

TÜM EKONOMİ ÖLECEK
Şu anda evde kalmak en iyi seçenek, tek seçenek. Konuşacak çok şey var, mesela küçük işletmeler ne olacak? Nasıl suyun üzerinde kalacaklar? Tüm ekonomi ölecek. Biz eğlence sektörüyüz, futbolun en son geri dönmesi mantıklı. Futbolda da yayın geliri alamadığı için birçok ligin kapanabileceği konuşuluyor. Benim kulübüm de belki kombine paralarının bir kısmını iade etmek zorunda kalacak ancak oyuncuların maaşlarına milyonlar ödeniyor. Bunları düşünürsen, karışık işler..

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.