ü ÖZEL | Mikail Okyar: Galatasaray her anlamda beni tamamladı. - FCN Blog

ÖZEL | Mikail Okyar: Galatasaray her anlamda beni tamamladı.

Mikail Okyar
Geçen sezon Galatasaray'da A Takım ile idmanlara çıkan ve gelecek vaadeden isimler arasında gösterilen fakat sezon başında Eyüpspor'a transfer olan Mikail Okyar ekibimizden Can Bedel'e konuştu. Eyüpspor'a transfer sürecini anlatan Mikail, Galatasaray altyapısına ilişkin de açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray'a transfer olduğun süreçle başlayalım.. 2017 yılında Modafen'den transferin gerçekleşti. Nasıl oldu, anlatır mısın?
Modafen'de sezon bittikten sonra memleketime dönmüştüm. Kısa bir dinlenme tatilinin ardından idmanlarıma devam edip çalışıyordum. Sonrasında Emrah Bayraktar hocam aramıştı o zamanki Galatasaray alt yapı koordinatörümüzdü. Beni Florya'ya davet edip "seni izledik beğendik" dedi ve belirli bir tarihte Florya'ya gelip idmanlara çıkmamı istemişti. Ben de kabul edip bana verilen bu şansı iyi değerlendirip Galatasaray kariyerime başlamıştım.

Geçen sene Şubat ayında ilk kez A takımla antrenmana çıkmıştın. Benfica maçı öncesinde teknik direktör Fatih Terim'in direktifi doğrultusunda A takım idmanına çıktığın haberlere konu olmuştu. Yeni sezonda kamp kadrosunda bekleniyordun ancak Eyüpspor'a transfer oldun. Öncelikle transfer sürecini anlatır mısın?
Eyüpspor Sportif Direktörü ve Eyüpspor takım menajerleri, kendi menajerim ile irtibat halinde olunduktan sonra ben ve ailem kendi geleceğim için iyi bir adım olacağına inandık ve tabii ki kendi menajerim de dahil iyi adım olacağına inandık. Eyüpspor ile görüşüp anlaştık. Dediğiniz gibi Galatasaray kampına gitmeyi bekliyordum ve o sıralar her hafta A takım idmanlarına dahil oluyordum kendimi çok iyi hissediyorum ama tabi ki hayırlısı böyleymiş. 

Mikail Okyar

Galatasaray'da toplamda iki sezon geçirdin. İlk sezonunda 35, ikinci sezonunda da 32 maçta görev yaptın. U21 Ligi'nde şampiyon olan kadronun bir parçasıydın.  Galatasaray altyapısı için neler söylersin, Galatasaray sana futbol dışında neler kattı?
Galatasaray altyapısında ve A takımında 2 sezon geçirdim. Galatasaray altyapısı saha içinde her anlamda resmen beni tamamladı diyebilirim. Kendimi orada çok iyi imkanlar sayesinde profesyonel bir şekilde geliştirdim. Bir sürü anılar biriktirdim. Ama en güzeli şampiyonluğumuzdu. Galatasaray altyapısına ve hocalarıma her şey için çok teşekkür ederim. Galatasaray bana futbol dışında profesyonelce yaşamayı, toplum içinde ve dışında görüşlerimi ifadelerimi özgüvenle anlatabilmeyi rahatlattı diyebilirim.

Eyüpspor'da sezon nasıl geçiyor. Geride kalan 28 haftalık bölümde sezonun ilk yarısında çok fazla şans bulamadın ancak özellikle kış aylarından itibaren düzenli olarak forma giydiğini gördük. Sezonun geride kalan kısmını nasıl değerlendiriyorsun?
Eyüpspor'da sezonum çok yorucu başladı. İlk haftalarda forma şansı bulamadım tabii ama bu da sezon başı yaşadığım sakatlığımdan dolayıydı. Sonrasında şans geldiğinde iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Şu ana kadar da iyi bir şekilde oynayarak devam ediyorum. Geride kalan haftalarımızı ise öncelikle sakatlıksız bir şekilde güzel tamamlayacağımızdan şüphem yok

Galatasaray'a geri dönüşle ilgili sözleşmende herhangi bir özel madde var mı?
Galatasaray'a geri dönüşle ilgili özel bir maddem yok. Kiralık olarak transfer olmadım. Ama geri döner misiniz deseler tabii ki bir gün o sarı-kırmızılı parçalı formayı tekrar giymeyi ve şanlı taraftarımız ultrAslan'ın atmosferinde Ali Sami Yen'de oynamayı çok isterim. Nasip.

Kendinde gördüğün eksikler neler ve bunları geliştirmek için ekstra çalışmalar yapıyor musun?
Kendimde gördüğüm eksikler tabii ki hedeflerim hep en iyi yerler, en iyi ligler ve o ligler için kuvvetli olup teknik anlamda hazır olunmasının bilincindeyim. Tabii ki bu anlamda hep extra kuvvet olsun, sahaya yönelik teknik çalışmalar olsun hep çok çalışıyorum

Mikail Okyar

Henüz 20 yaşındasın. Kariyer hedeflerin neler?
Kariyer hedeflerim tabi ki şu anda bulunduğum 2. Ligin üstünde liglerde oynamak. Ve bunun içinde çok çalışıyorum. Hayallerim var ve Türkiye'de adımdan söz ettirip ve inşallah bir gün Avrupa'da oynamayı da istiyorum. 

U19 takımında forma giyen bir çok isimle beraberdin.. Sence o takımdan kendisini A takıma taşıyabilecek isimler kim?
Galatasaray altyapısında 2 sene geçirdim ve şu anda da orada olan birçok yetenekli, kabiliyetli arkadaşım var. İsim isim olsun, mevkisel anlamda olsun bana göre hepsi potansiyelli iyiler. Ama A Takıma taşıyabilecek isim olarak hem U17 hem U19 da oynayabilen geleceğini çok parlak ve önü açık gördüğüm Bartuğ Elmaz diyorum kendisi çok sevdiğim bir kardeşimdir.

Son olarak senin eklemek istediğin bir şey var mı?
Son olarak da benim gibi birçok çalışan kardeşlerim arkadaşlarım ve abilerim var. Hedefleri üzerinde çok çalışıp istediği hayallerine gidenlerin karşısına ne zorluk çıkarsa çıksın hiçbir zaman o hırsı isteği azmi elden bırakmamaları söylemek istiyorum. Ve şu virüsün olaylarının geçmesini herkes gibi ben de çok istiyorum. Futbolu özledik, futbolu sevenler de çok özledi. Sizle de tanışmak beni çok mutlu etti bu röportaj için çok teşekkür ederim Çalışmalarınız çok güzel, emeğinize sağlık. Çok memnun oldum.

FCN Blog ekibi olarak talebimizi kırmayarak sorularımızı yanıtlayan Mikail Okyar'a teşekkürlerimizi sunuyor, kariyerinde bol şans diliyoruz. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.