Selçuk İnan: Birileri istiyor diye bırakmak istemiyorum!

Galatasaray'da geçirdiği 9 sezona sayısız kupa sığdıran ve 2011-12 sezonunda attığı imzayla tabir-i caizse Süper Lig'in kaderini değiştiren isimlerden birisi olan Selçuk İnan, koronavirüs salgını nedeniyle eşi ve çocuğuyla birlikte evinde geçirdiği günleri Sabah gazetesine verdiği röportajla anlattı. Futbol oynamaya devam etmek istediğini ve bırakmak istemediğini belirten Selçuk, aktif yaşantısını da Galatasaray'da noktalamak istediğini açıkladı. Selçuk İnan'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde..

BİRİLERİ İSTİYOR DİYE BIRAKMAK İSTEMİYORUM
Son 2 şampiyonlukta başrolde değildim ama kaptanlığın sorumluluğunu fazlasıyla yerine getirdim. Son yıl zordu. Eşimin hamileliğinin son döneminde kimsenin bilmediği bir kaza oldu.. Allah'a şükürler olsun hepsini atlattık ama sezon başı antrenmanlarına katılamadım, kafa olarak sezona hazırlanamadım. Dürüst olacağım, bu sezonki performansımı ben de kendime yakıştıramıyorum. Bu şekilde bırakmak içime sinmiyor. 18 senelik futbolculuk hayatımda bırakın maçı idman kaçırdığımı hatırlamam! İnsanlar istiyor diye futbolu bırakmak istemiyorum. Bırakmaya henüz hazır değilim. Hocamızla, başkanımızla konuşmadan olaylar nasıl gelişir bilemem. Galatasaray'da futbolu bırakmak istiyorum ama gönlüm sahanın içinde sorumluluk alan ve sahanın içinde takımına yardım eden bir oyuncu olarak futbolu bırakmak. Yaşıtlarım hâlâ oynuyor, ben de oynamak istiyorum.

Futbolu bıraktıktan sonra da futbolun içinde kalacağım. Bana nerede ihtiyaç olur onu zaman gösterir ama kulübede olmak istiyorum. Uzun vadeli planlarımda teknik direktörlük yapmak var.

BASINLA DAHA FAZLA İLETİŞİMDE OLABİLİRDİM
Para ile işim yok dediğim zaman yanlış anlaşılıyorum. "Zaten çok para kazandın" diyecekler... Futbola başladığımda "çok para kazanayım" diye hayal kurmadım ki! Sözleşmeleri imzalarken hiç pazarlık yapmadım, "Tamam" dedim çıktım. Oynadığım her takım değerim neyse onu verdi. Türkiye'de değil dünyada futbolcular ortalamanın çok üstünde kazanıyor, bu gerçek. Geriye dönüp baktığımda kendimde hatalar buluyorum. "Neden sessiz kaldım" diye öz eleştiri yaptım. Basınla daha çok iletişime girebilirdim. İlla hakkımda "Selçuk iyidir" yazsınlar demiyorum, eleştirebilirler ama kulaktan dolma bilgilerle haber yapılmasın. Demek ki sessiz kalmışız, algı peşinde koşanlarla haşır-neşir olamamışız! Bugün "Selçuk bıraksın" diyen 20 yaşındaki çocuk, Galatasaray'a geldiğimde 10 yaşındaydı, beni hatırlamıyor olabilir bile.. 

BABAM FENERBAHÇELİ AMA BEN GALATASARAY'LIYIM
Yokluktan gelen bir hikâyem yok. Çocukluğumda Hatay'daki evimizde her şey yerli yerindeydi. Babam yurt dışında çalışıyordu. Dört ablam var. İkisi üniversite okudu, benim de okumamı çok istediler ama başka bir kariyerim oldu. Üniversiteye gitmeyi çok isterdim. Çanakkale'de oynarken 18 Mart Üniversitesi'ne gitmeye çalıştım ama sürekli genç milli takımların kampında oluyordum. Okul ve futbol ikisi bir arada gerçekten zor. Babam iyi bir Fenerbahçeli'ydi ama yılın yarısında yurt dışına çalışmaya gidiyordu. Halamın oğlu beni Galatasaraylı yaptı. 92-94 arası üst üste iki sezon şampiyon olan, Hamza Hoca'nın oynadığı takımı izleyerek Galatasaraylı oldum. Saunders'ın Fenerbahçe'ye attığı golü hiç unutmam. 2000'deki UEFA finalini İskenderun'da evde izledim, sonra da konvoya çıktık zaten.

ALİ SAMİ YEN STADI ÇOK FARKLIYDI
Ali Sami Yen Stadı'na Galatasaray formasıyla çıkmayı çok isterdim. Manisa ve Trabzon'la o stada çıktım, rakip olarak da Ali Sami Yen'in havasının farklı olduğunu hissediyorsunuz. O stat gözünüze Türk Telekom kadar büyük gözüküyordu. Taraftara küsme hakkımız yok. Beni bu hayatta en mutlu eden şey, sokağa çıktığımda gördüğüm sevgi. Şükürler olsun dışarıda bir kere bile olumsuz bir şey yaşamadım. Galatasaray taraftarını çok seviyorum. Arada maçlarda tepki gösterdikleri oldu ama taraftara küsme hakkımız yok. Biliyorum onlar da beni çok seviyorlar.

EN VERİMLİ OLDUĞUM ZAMANI MELO İLE OYNADIM
Trabzon'da Colman'la iyi ikiliydik ama Melo ile üst seviyeye çıktım. Bu tarz ikililer 10-20 yılda bir gelir ve en verimli olduğum zamanı Melo ile geçirdim. Sahaya karakter koyan, çok iyi bir oyuncuydu.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.